November 05, 2022

04.11.2022: Держспецзв'язку відповідатиме за захист критичної інфраструктури

Держспецзв'язку відповідатиме за захист критичної інфраструктури

  • Держспецзв'язку відповідатиме за захист критичної інфраструктури.
  • США та Україна мають однакове бачення завершення війни.
  • Китай виступає проти використання Росією ядерної зброї.

Війна

Фронт

  • Президент Білорусі Лукашенко оголосив про створення спільного супутникового угруповання з Росією, яке складатиметься зокрема з військових супутників. Згідно з інформацією супутникового моніторингу Planet Labs, на білоруських аеродромах, які надано в користування Росії, окрім винищувачів та крилатих ракет з'явилася велика кількість наметів для розміщення особового складу. Генштаб повідомив, що російські підрозділи в Білорусі поповнюються щойно мобілізованими вояками, які використовують білоруські військові полігони для підготовки.
  • На півночі Луганщиниі тривають бої на околицях Сватового та Кремінної. Запеклі контратаки російських військ, які мають метою відкидання ЗСУ на кілька кілометрів, успіху не мали.
  • Жодного дня не вщухають бої на ділянці фронту від села Спірне на північному сході Донецької області в районі траси Лисичанськ – Бахмут до околиць Вугледара на південний схід від Донецька. Українські війська відбили атаки на Соледар, Бахмут, на околицях Авдіївки, на північній та східній околицях Донецька та в районі Вугледару.
  • У Херсонській області тривають запеклі бої в Бериславському районі. Українська артилерія завдає точкових ударів по скупченнях військ на обох берегах Дніпра. З огляду на дії російського командування, воно намагається вивести з правого берега найбоєздатніші частини, прикриваючи відведення підрозділами, що складаються зі щойно мобілізованих військовослужбовців, водночас гальмуючи просування ЗСУ точковими контратаками.
    Російський президент Путін заявив про необхідність евакуації мешканців Херсона "із зони найнебезпечніших бойових дій" на лівий берег Дніпра. Міністр оборони Рєзніков вважає, що російські війська готові до "акту доброї волі" – втечі з Херсона.
    Готуючись до відступу, окупанти пограбували й вивезли експонати Херсонського художнього музею.
    Радник президента США з нацбезпеки Салліван під час візиту до Києва пообіцяв від імені адміністрації президента Байдена надати допомогу, яка буде достатньою для звільнення Херсона від окупантів.
    Оперативне командування "Південь" повідомило про знищення над Миколаївською та Херсонською областями 2 крилатих ракет "Калібр".
  • Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони вважає, що Росія використовує Курську АЕС для зберігання іранських балістичних ракет та ударних безпілотників, а також ракет комплексу ППО С-300.
  • Президент РФ Путін оголосив, що під час "часткової" мобілізації до лав армії було залучено 318 тис. осіб. За його словами, ліміт у 300 тис. мобілізованих було перевищено "залученням добровольців", потік яких "не скорочується". Путін заявив, що на фронт уже відправлено 49 тис. осіб, а решта "обіймається підготовкою". Він підписав закони про дозвіл призову під час мобілізації осіб, яких засуджено за тяжкі злочини та із судимістю, яку не погашено, а також про зрівняння прав добровольців та звичайних військовослужбовців. Ще одним указом дозволено альтернативну цивільну службу в період мобілізації.
    У Санкт-Петербурзі відкрито "ПВК Вагнер центр", який готуватиме найманців. Його названо "коворкінгом для патріотів, що працюють на оборону".

Тил

  • Президент Зеленський підписав закон про призначення Держслужби спецзв'язку та захисту інформації уповноваженим органом держави із захисту критичної інфраструктури.
  • Верховна Рада ухвалила закон про захист фінансової системи країни від дій РФ. Документ передбачає недопущення до керівництва та управління фінансовими та банківськими установами громадян РФ, розширення переліку високоризикових клієнтів – резидентів РФ та осіб, пов'язаних із Росією, зобов'язання фінустанов звітувати про операції із суб'єктами, які пов'язані з РФ.
    Ухвалено закон про броню військовозобов'язаних від призову. Під призов не підпадають працівники органів державної влади та місцевого самоврядування, якщо їхня присутність є необхідною для забезпечення роботи органу. Також від мобілізації звільнено співробітників підприємств та установ, які мають мобілізаційні завдання, працівників оборонних підприємств та організацій, а також установ та компаній, що підтримують системи життєзабезпечення.
  • Подав у відставку голова Рахункової палати Пацкан, якому НАБУ та САП висунули підозру в незаконному отриманні 117 тис. грн компенсації за житло в період, коли він був депутатом Верховної Ради.
  • В Україні тривають масові аварійні відключення електроенергії на півночі, сході, центрі країни та в Києві. Укренерго намагається запобігти розвалу енергосистеми та обмежила електропостачання в 7 регіонах.
    Київська міська адміністрація готує приблизно 100 пунктів обігріву для кожного із районів столиці на випадок надзвичайних ситуацій узимку. Міськрада Львова оголосила про готовність сплатити половину вартості електрогенераторів, які придбано ОСББ та сервісними компаніями, що обслуговують багатоквартирні будинки.
    Міністри закордонних справ країн "великої сімки" (G7) оголосили, що допоможуть Україні відновити об'єкти критичної інфраструктури, енергетичні тощо.
  • Суд за поданням СБУ заарештував усе майно президента компанії "Мотор-Січ" Богуслаєва та начальника департаменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Їм висунуто звинувачення в колабораціонізмі та держзраді. Загальна сума заарештованих активів – понад 1 млрд грн, зокрема, корпоративні права Богуслаєва на "Мотор-банк". Агентство з управління активами, отриманими в корупційний та інший злочинний спосіб (АРМА) відмовилося повідомити, кому саме було передано права управління компанією "Мотор-Січ" на виконання рішення Шевченківського райсуду Києва. АРМА аргументує цю відмову ризиком ракетного обстрілу інфраструктури. Низка експертів вважають, що Богуслаєв мав повний контроль над стратегічним підприємством аж до моменту арешту, і є носієм державних секретів, тому його не можна обмінювати на українських військовополонених.
  • Вищий антикорупційний суд ухвалив примусовий привід на засідання голови окружного адмінсуду Києва судді Вовка та ще 3 суддям, яких НАБУ вважає його спільниками.

Україна та світ

  • Міністерство оборони Нідерландів надасть Україні воєнну допомогу на суму €120 млн. З них €45 млн буде спрямовано на модернізацію 45 танків Т-72Б радянського виробництва, які передає Чехія. Модернізацію ще 45 танків профінансують США. Перша партія техніки прибуде до України в грудні.
    Пентагон оголосив про надання ще одного пакету допомоги Україні на суму $400 млн. Ці кошти буде витрачено на модернізацію ракет ППО Hawk, танків та 250 бронемашин M1117, закупівлю 1100 тактичних БПЛА Phoenix Ghost, 40 броньованих річкових катерів, захищених систем зв'язку та також оплату логістичних послуг та навчання військовослужбовців.
    За інформацією CNN, для 1,3 тис. терміналів Starlink в Україні з понад 20 тис. відключено доступ до супутникового інтернету через несплату послуг.
  • Радник президента США з нацбезпеки Салліван відвідав Київ. Він мав переговори з главою Офісу президента Єрмаком та зустрівся з президентом Зеленським. На підсумковій пресконференції він заявив, що США відмовляються від переговорів із РФ, яка висуває неприйнятні умови. Він наголосив, що всі переговори з РФ щодо України мають відбуватися лише за участю українських представників після повної деокупації країни. Єрмак повідомив, що керівництво США та України мають однакове бачення закінчення війни. Це повна деокупація країни, виплата репарацій Росією, повернення військовополонених та створення умов, які унеможливлюють вторгнення в Україну в майбутньому, зокрема, надання Україні гарантії безпеки.
    Міністр оборони Рєзніков вважає, що після проміжних виборів у США двопартійну підтримку України не буде припинено обома палатами Конгресу. Салліван підтвердив, що США забезпечать фінансову допомогу та постачатимуть зброю Україні незалежно від результатів проміжних виборів до Конгресу.
    Президент Зеленський вважає, що якби Росія хотіла переговорів про мир, то не відправляла б сотні тисяч своїх громадян та найманців до "м'ясорубки" в Україні.
  • Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" (G7) спростували російське звинувачення в тому, що Україна нібито готує теракт із використанням "брудної бомби" й закликали РФ припинити "безвідповідальну ядерну риторику". Вони також погрожували білоруському президенту Лукашенку серйозними економічними та іншими наслідками в разі втягування країни у війну проти України. Держсекретар США Блінкен наголосив, що будь-яке застосування Росією ядерної зброї матиме катастрофічні наслідки для країни та особисто для президента Путіна. За словами китайського лідера Сі, керівництво країни категорично заперечує будь-яке застосування ядерної зброї в Європі. Цей вислів є чітким сигналом та "червоною лінією" для російського президента. Канцлер Німеччини Шольц на зустрічі із Сі заявив, що війна, яку розв'язала Росія, створює безліч проблем для світового ладу, який засновано на правилах.
  • На думку американської розвідки, Іран звернувся по допомогу до Росії в реалізації своєї ядерної програми. Йдеться про придбання ядерних матеріалів та виготовлення ядерного палива в обмін на постачання безпілотників та балістичних ракет.
    Словацьке видання Denník N повідомило, що компанії країни постачали до Росії та Ірану товари подвійного призначення – підшипники, обладнання для виробництва компонент покришок, електроніку та двигуни, зокрема ті, які використані в БПЛА Mohajer-6.
    Аналітична компанія зі США Chainanalysis повідомила, що криптобіржа Binance з 2018 р. опрацювала іранські транзакції на суму близько $8 млрд, попри американські санкції проти фінансової системи Ірану.
  • Росія в ООН проголосувала за резолюцію про засудження неонацизму. Слід зазначити, що до документа включено поправку, яка фактично засуджує агресію РФ проти України, Резолюція є констатацією брехні, яку поширюють російські офіційні особи про нібито розквіт неонацизму в Україні.
  • За інформацією кореспондента "Радіо Свобода" Джозв'яка, представники країн ЄС так і не досягли згоди щодо виділення Україні останнього траншу в розмірі €3 млрд із загального пакета фінансової допомоги на 2022 р. на суму €9 млрд.
  • Посольство Росії в КНДР оголосило про зацікавленість в імпорті одягу та взуття, "з урахуванням резолюцій Ради Безпеки ООН" щодо часткової заборони економічного співробітництва з Північною Кореєю.
  • У Польщі з 4 по 9 листопада відбуваються великі військові навчання "Puma-22" армій країн "Вишеградської п'ятірки" за участю підрозділів Великобританії та США.
  • Парламент Болгарії схвалив покупку в США 8 винищувачів F-16 для заміни парку винищувачів радянського виробництва. У 2019 р. країна замовила ще 8 таких літаків, постачання яких було заплановано на 2023 р, проте за наявних умов терміни може бути перенесено. Для охорони повітряного простору Болгарія планує орендувати винищувачі у Швеції чи Франції.
  • Японія має намір зберегти свою частку в компанії з розроблення російського нафтогазового родовища Сахалін-1. 3 японські компанії мають 30 % акцій спільного підприємства.


No comments:

Post a Comment