- Зеленський запропонував подовжити режим воєнного стану до кінця листопада.
- "Влада ДНР" має намір "судити" захоплених у полон іноземців, що воювали в складі ЗСУ.
- Українська артилерія вивела з ладу міст через Дніпро на Каховській ГЕС.
Війна
Фронт
- Білорусь вкотре подовжила військові навчання на полігонах – до 20 серпня.
- Сумщина та Чернігівщина щодня зазнають обстрілів із території РФ. У Курській та Брянській областях зосереджено до 3 батальйонних тактичних груп російської армії для запобігання перекиданню українських військ на фронт на Донбасі та південь країни.
- Російські війська ведуть потужні обстріли та атаки з повітря позицій українських військ та населених пунктів на лінії фронту та в ближньому тилу. Цивільна інфраструктура Харкова зазнала серйозних пошкоджень унаслідок ракетного обстрілу з території РФ із району Білгорода. Нанесено артилерійські та ракетні удари по житлових будинках у Краматорську та Бахмуті.
- На Харківщині протягом дня активних бойових дій не було.
- На південь від Ізюма українські війська відбили атаки в напрямку Слов’янська – у Долині та Богородичному.
- Російське командування не залишає надії на прорив лінії фронту на адмінкордоні Луганської та Донецької областей, для чого суттєво посилено угруповання військ.
- ЗСУ успішно тримають оборону та відбили атаки в напрямку Сіверська – у Григорівці, Виїмці, Верхньокам’янському, Івано-Дар’ївці.
- Тривають атаки російських військ на Соледар із кількох напрямків.
- На схід від Бахмута окупантам вдалося трохи просунутися з боку Покровського.
- На південь від міста спроби наступу відбиті в селах Зайцеве, Кодемі та Веселій Долині.
- У районі Горлівки російським військам та підрозділам "народної міліції ДНР" вдалося захопити значну частину селища Зайцеве.
- У районі Донецька тривають бої в Авдіївці та на північ від міста – у Красногорівці. На північній околиці Донецька – у Пісках – піхота окупантів захопила більшу частину селища. Їхні безперервні атаки на Мар’їнку успіху не мають, як і спроби наступу на Вугледар у Павлівці та на Велику Новосілку – у Сторожевому.
- На лінії фронту в Запорізькій області – без змін. Російські війська завдали ракетного удару по Запоріжжю, зруйновано інфраструктурний об’єкт.
- На півдні Херсонщиниі відбито атаку на Олександрівку. Жодного дня не припиняються бої на українському плацдармі на лівому березі річки Інгулець у районі Давидового Брода. Українська ракетна артилерія остаточно вивела з ладу міст, що веде до греблі Каховської ГЕС. Отже, зруйновано останній маршрут перекидання боєприпасів, палива, техніки та живої сили для російського угруповання на правому березі Дніпра, яке намагається вести наступ на Кривий Ріг та Миколаїв. Разом із мостом знищено склад боєприпасів неподалік – у с. Веселе.
З РСЗВ обстріляно населені пункти на околицях водосховища Криворізької ТЕС.
Війська ППО збили російську крилату ракету над Миколаївщиною. - МВС розглядає варіанти евакуації населених пунктів поруч із Запорізькою АЕС через реальну загрозу ядерної аварії внаслідок постійних обстрілів станції російською артилерією. Колишній президент РФ Медведєв стверджує, що станцію обстрілюють ЗСУ. Він погрожує можливими "надзвичайними випадками" на АЕС у країнах ЄС.
- Єврокомісар із закордонних справ Боррель слідом за США закликав Росію вивести війська зі станції та створити навколо неї демілітаризовану зону.
- 15 серпня в Донецьку має відбутися "суд" над 5 іноземними військовослужбовцями – громадянами Великої Британії, Швеції та Хорватії, які воювали проти російських окупантів у складі ЗСУ. У червні подібний "суд" засудив до смертної кари 3 бійців із Великої Британії та Марокко. Держсекретар США Блінкен висловив стурбованість порушенням гуманітарного права "республіками" – маріонетками РФ.
- Українська влада закликала світових лідерів не допустити "суду" над оборонцями "Азовсталі", який "влада ДНР" планує влаштувати в Маріуполі наприкінці серпня й направити до колонії в Оленівці представників ООН та Червоного Хреста.
- На окупованій території активно діють партизани. У Мелітополі підірвано машину з місцевим колаборантом, який готував проведення "референдуму" про приєднання області до Росії. У Старобільську Луганської області підірвано автівку із "начальником МРЕВ".
- З регіонів країни, які були звільнені українськими військами, щодня надходять повідомлення про підриви місцевих жителів на мінах та інших вибухонебезпечних об’єктах, зокрема, на мінах-метеликах, які розкидаються під час вибуху касетних боєприпасів. За інформацією МВС, мінне забруднення найгірше на Сумщині. У прикордонних районах неможливо провести розмінування через постійні обстріли.
Тил
- Президент Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкти про подовження режиму воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 діб – до листопада 2022 р.
- Головнокомандувач ЗСУ генерал Залужний звернувся до Міністерства оборони з проханням дозволити виїзд за кордон тим, хто не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, зокрема, студентам.
- Бюджетний комітет Верховної Ради схвалив збільшення видатків держбюджету на 270 млрд грн. З них 240 млрд грн буде виділено Міністерству оборони, майже 23 млрд грн – МВС, 2,5 млрд грн – СБУ, 2,1 млрд грн – Головному управлінню розвідки.
- Міністерство агрополітики повідомило, що в країні вже зібрано майже 21 млн т зерна.
- Печерський суд Києва зняв арешт із будівлі ТРЦ "Ocean Plaza", більшість активів якого належать офшорним компаніям родини російського олігарха Ротенберга, який є другом президента Путіна.
- На Закарпатті протягом пів року планується запустити видобуток солі, що дасть змогу повністю забезпечити потреби країни. Раніше 100 % солі видобувало підприємство "Артемсіль", яке зупинило роботу через воєнні дії на Донбасі.
- Глава НБУ Шевченко заявив про необхідність підписання до кінця року угоди зі МВФ щодо нової програми кредитування. Шевченко вважає, що $20 млрд буде достатньою сумою для задоволення поточних потреб країни. З його слів, запровадження "податку на валюту" дасть можливість поповнити бюджет на 15–18 млрд грн на міс. Український комітет Міжнародної торгової палати закликав уряд, НБУ та Верховну Раду не запроваджувати цей податок, оскільки це спричинить зростання тіньової економіки й може призвести до зупинення цілих галузей.
- НБУ за минулий тиждень зменшив чистий продаж валюти з $483 млн до $428 млн.
- Агентство Standard & Poor's знизило суверенний рейтинг України в іноземній валюті до "вибіркового дефолту", а агентство Fitch Ratings – до "обмеженого дефолту". Обидві компанії вважають, що реструктуризація боргу країни є проблемною.
Україна та світ
- Міністр оборони Рєзніков повідомив про прибуття до України РСЗВ M270, які було передано ЗСУ Великою Британією.
- Компанія Baykar Makina планує не лише виробляти в Україні безпілотники TB2, а й новітні – Akıncı та Kızılelma, а також відкрити дослідницький центр.
- Пентагон стверджує, що США не передавали Україні ракет, які мають радіус ураження для влучення в аеродром у Новофедорівці в окупованому Криму, по якому в середу було завдано потужного удару. Повітряні сили України вважають, що злітно-посадкову смугу аеродрому не пошкоджено, і російська авіація незабаром відновить польоти з нього.
- Після вступу Фінляндії до НАТО, міністерство оборони країни планує об’єднання берегової оборони з Естонією з ймовірним закриттям Фінської затоки Балтійського моря для російських військових кораблів.
- Банк ING у Нідерландах дозволив платіж за транзит російської нафти для країн східної Європи через українську гілку нафтопроводу "Дружба".
- Служба міграції Нідерландів подовжила до 31 жовтня термін реєстрації громадян України, які прагнуть отримати тимчасовий захист – через те, що працівники служби не справляються з обробкою документів. Статус тимчасового захисту в ЄС буде чинним до березня 2023 р. й дає можливість українцям пересуватися країнами ЄС, легально працевлаштуватися й отримати соціальну допомогу, медичні послуги та освіту для дітей.
- Президент Словенії Пахор вважає, що президенту Путіну розв’язала руки для широкомасштабної агресії брак адекватної реакції Заходу на окупацію Криму. На думку міністра оборони Резнікова, "територіальним компромісом" із РФ є деокупація всіх територій і вихід ЗСУ на кордони 1991 року.
- Чорногорія оголосила персоною нон грата російського дипломата та висилає його з країни. Російське МЗС пообіцяло "дати відповідну відповідь".
- Міністр закордонних справ Чехії Липавський, який очолює Раду ЄС, запропонував включити до наступного пакета санкцій проти РФ заборону видавання віз російським громадянам. Президент Зеленський закликав Європу запровадити ці обмеження й назвав їх "справедливими".
- Посол України в США Маркарова закликала адміністрацію президента Байдена запровадити санкції проти всіх приватних російських банків для позбавлення президента Путіна можливості фінансування війни в Україні цим каналом.
- Російська влада має намір запустити виробництво озброєнь на повну потужність. На підприємствах скасовано або перенесено на невизначений термін відпустки, підготовлено зміни до бюджету зі зростанням витрат на держоборонзамовлення на 600–700 млрд рублів (приблизно $10 млрд).
- Агентство Bloomberg вважає, що Туреччина завадила країнам Заходу ізолювати російську економіку. Країна не приєдналася до санкцій, різко збільшила експорт до РФ, оплачує постачання газу рублями, відкрила можливості для роботи російського бізнесу. Президент Ердоган назвав ці дії "новітньою економічною моделлю".
- Посол Китаю у РФ Чжан повідомив про розширення торгівлі між країнами із використанням національних валют.
- Колишній канцлер Німеччини Шредер подав позов до суду на Бундестаг, який позбавив його привілей колишнього глави уряду за діяльність на користь Росії та керівництво найбільшими російськими енергетичними монополіями.
- Правозахисна організація Amnesty International стрімко втрачає донорів через публікацію звіту про нібито порушення Збройними силами України прав мирного населення через розміщення техніки в школах та лікарнях. У зв’язку з цим останніми днями AI намагається відновити репутацію, активно критикуючи дії Росії. У п’ятницю було опубліковано повідомлення в соцмережі Twitter про перетворення Запорізької АЕС на воєнну базу.
Київ
- Столична адміністрація скасувала уроки російської в школах, факультативні тощо.
No comments:
Post a Comment