- Главу САП таки обрано після пів року тяганини.
- Путін поставив умовою поновлення експорту українського зерна скасування ембарго на російське продовольство.
- Верховна Рада звільнила Баканова та Венедіктову.
Війна
Фронт
- Прикордонні райони Чернігівщини та Сумщини знову обстріляно з мінометів, РСЗВ та артилерії з території РФ. ЗСУ не відповідають на обстріли.
- Російські війська завдали удару балістичними ракетами по Харківшині, в обласному центрі вибухів не було. ЗСУ відбили атаки на півночі області – в Удах, а також у Гусарівці в районі Балаклії.
- На південь від Ізюма ударні підрозділи армії РФ не спромоглися захопити Дмитрівку, наступаючи в напрямку Барвінкового.
- Тривають бої в районі траси Лисичанськ – Бахмут. Атаки окупантів в Івано-Дар’ївці, Білогорівці та Берестовому відбито, проте їм вдалося увірватися в Покровське на південь від Соледара та закріпитися на околицях селища.
- На південь від Бахмута російські війська знову атакували Вершину, відбито кілька атак на Вуглегірську ТЕС та Новолуганське на Світлодарському водосховищі.
Російська авіація завдала ракетного удару по центру Краматорська. З тяжкої артилерії обстріляно Слов’янськ, снаряди потрапили до приватних будинків. - На північ від Авдіївки було відбито атаки на Новоселівку Другу.
- На ділянці фронту від Донецька до берега Дніпра в Запорізькій області активних бойових дій не точилося, окупанти завдали артилерійських та авіаційних ударів по прифронтових населених пунктах.
- Російські війська обстріляли ракетами базу відпочинку на околицях Нікополя на Дніпрі, а також сільгосппідприємство в районі Зеленодольська на південь від Кривого Рогу.
Українські РСЗВ завдали удару по стратегічному Антонівському мосту через Дніпро в Херсоні. Міст трохи пошкоджено, рух по ньому утруднено. Авіація завдала ракетно-бомбових ударів по позиціях російських військ та складу боєприпасів у Херсонській області в районі плацдарму на річці Інгулець і неподалік Снігурівки. - Мер Миколаєва Сенкевич заявив, що підрозділи ППО не справляються з потужними ракетними ударами з Чорного моря, повітря та РСЗВ, які окупанти завдають по місту щодня. Він запропонував мешканцям залишити місто для збереження життя.
Російська армія веде в регіоні активну авіарозвідку за допомоги оперативно-тактичних безпілотників. - Російська авіація завдала ще одного удару по Одеській області – сталося загоряння старого складу та сміття. Одну з ракет українські ППО збили над Чорним морем.
- У Запорізькій області відбувся ще один обмін тілами загиблих військовослужбовців. На контрольовану територію повернуто тіла 45 загиблих українських бійців.
- За твердженням мера Маріуполя Бойченка, російська окупаційна влада тримає на околицях міста у "фільтраційних" (концентраційних) таборах понад 10 тис. жителів. Бойченко вважає, що низку чоловіків, яких там утримують, окупаційна влада має намір "мобілізувати".
Тил
- Верховна Рада призначила міністром соцполітики чиновницю Офісу президента Жолнович.
У першому читанні підтримано законопроєкт про розширення прав громадян Польщі у відповідь на аналогічний закон, ухвалений у березні польським Сеймом.
Затверджено строки проведення всеукраїнських переписів населення. Вони мають проводитися не рідше 1 разу на 10 років. Під час заповнення анкет дозволено використання спеціального програмного забезпечення з доступом до мережі Інтернет, а також отримання інформації з національних електронних ресурсів.
Ухвалено закон про дерегуляцію трудових відносин для малого та середнього бізнесу, який надає можливість виконання робіт за терміновими трудовими договорами.
Скасовано відповідальність за неподання фінансових звітів на період чинності воєнного стану плюс три місяці після його скасування.
Створено тимчасову слідчу комісію з контролю постачання західної допомоги. Президент Зеленський стверджує, що комісію із представників різних фракцій створено для того, щоби підтвердити брак підстав для будь-яких претензій до України з боку західних партнерів та зняти звинувачення російських пропагандистів. - Після вкрай жорстких заяв західних партнерів конкурсна комісія з відбирання голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури таки оголосила ім’я переможця. Новим керівником став детектив НАБУ Клименко, який набрав найбільшу кількість балів. Призначення має затвердити генеральний прокурор.
- Прем’єр-міністр Шмигаль доручив уряду якнайшвидше запустити роботу комісії з відбирання директора НАБУ.
- Верховна Рада проголосувала за звільнення глави СБУ Баканова. Президент Зеленський негайно ухвалив це рішення. Після звільнення Баканова Зеленський одразу ж звільнив його заступника Горбенка та кількох голів обласних управлінь.
- Парламент також звільнив генпрокурорку Венедіктову. Офіс президента розглядає дві кандидатури на звільнену посаду – депутата Костіна та виконувача обов’язків голови відомства Симоненка. За словами глави президентської фракції Арахамії, Венедіктову буде призначено послом уже незабаром.
Глава представництва ЄС в Україні Маасікас вважає, що звільнення Венедіктової не вплине на розслідуванні воєнних злочинів російської армії. - Кабмін схвалив залучення гранту уряду США, який буде надано через цільовий фонд Світового банку.
Уряд тимчасово, на 2 роки, відтермінував виплати за єврооблігаціями та ВВП-варантами.
Виділено 0,5 млрд грн на відновлення інфраструктури в регіонах, що постраждали внаслідок воєнних дій. З початку війни на ці цілі виділено вже 3,5 млрд грн.
До 31 травня 2023 р подовжено чинність фіксованого тарифу на газ у розмірі 7,40 грн/м³ без ПДВ, що дасть змогу місцевим радам не підвищувати тарифи на опалення та гаряче водопостачання для населення. - Міністр енергетики Галущенко у Варшаві підписав угоду про асоціацію із Міжнародним енергетичним агентством.
- МВС перевірить освітні установи на наявність та готовність бомбосховищ та заборонить проведення занять у разі їхньої неготовності прийняти всіх учнів.
- Колишній голова правління Приватбанку Дубілет заявив про намір оскаржити підозру у виведенні коштів із банку перед націоналізацією в листопаді 2016 р, яку йому оголосили детективи НАБУ. Дубілет, який перебуває в Ізраїлі, заявив, що не переховується від українського правосуддя й перебуває на консульському обліку.
- Мінфін підняв до 14 % дохідність за середньостроковими однорічними воєнними облігаціями, що дало змогу збільшити їхні продажі до 1,78 млрд грн. Відсоткова ставка за іншими – короткотерміновими – випусками залишилася на попередньому рівні у 9–10 % річних, тому їх вдалося розмістити лише на 0,18 млрд грн. Валютні 6- та 12-місячні облігації із прибутковістю 4,0–4,5 % річних було продано на $32,24 млн.
Україна та світ
- У Тегерані відбулися тристоронні переговори лідерів Ірану, Туреччини та РФ. За результатами зустрічі з турецьким президентом Ердоганом російський президент Путін заявив, що завдяки допомозі Туреччини вдалося "просунутися" в розв’язанні питання транзиту українського зерна Чорним морем. Він наголосив, що умовою безперешкодного вивезення українського зерна є скасування ембарго на постачання продовольства з РФ. Міністр закордонних справ Кулеба повідомив, що переговори дійшли до фінальної стадії, проте все може зірватися в останній момент.
За інформацією агентства France Presse, ЄС збирається послабити санкційні обмеження щодо російського продовольства та добрив, а також російських банків, які беруть участь у їхньому експорті. Норвезька компанія – виробник добрив Yara, голова ради директорів якої заявив напередодні про загрозу всесвітнього голоду через ембарго російських добрив, і надалі продає свою продукцію у РФ. Власниками Істотної частки компанії є російські виробники, яких включено до списку санкцій, зокрема, "Уралхім" та "ЄвроХім". - Президент РФ Путін у Тегерані заявив, що російські війська відійшли з-під Києва, нібито для того, щоби створити умови для переговорів з Україною. Путін стверджує, що українське керівництво відмовилося від зобов’язань, які взяло на себе на переговорах у Стамбулі, і не хоче вступати в контакти для їхнього відновлення, тому він не має наміру зустрічатися із президентом Зеленським. Глава комітету з міжнародних справ Держдуми РФ Слуцький заявив, що в разі поновлення переговорів з Україною Росія висуне на них "жорсткіші умови".
Прессекретар МЗС Китаю Чжао Лі звинуватив США в розв’язуванні та підживленні війни в Україні. У відповідь на підозри про воєнне співробітництво Китаю з РФ чиновник заявив, що США мусять припинити блокову конфронтацію та роздмухування нової "холодної війни". За його словами, Китай займає "об’єктивну та справедливу позицію" щодо України і "стоїть на захисті миру та справедливості".
Лідер Ірану аятола Хаменеї заявив, що Росія воює в Україні з НАТО, тому іранське керівництво підтримуватиме РФ. Хаменеї наголосив, що активно розвиватиме співпрацю з Росією в нафтогазовій галузі.
Представник Пентагону Кірбі заявив, що США мають інформацію про намір російської влади анексувати окуповані території України. Адміністрація Байдена жорстко і швидко відреагує на спроби анексії в раз,і якщо там буде влаштовано "референдуми" про приєднання до РФ. - Міністр оборони Резніков запропонував країнам Заходу тестувати найновішу зброю в Україні. Він заявив, що для припинення наступу російських військ ЗСУ потрібно, як мінімум, 50 РСЗВ HIMARS, а для успішного контрнаступу – 100. Ба більше, за його твердженням, українській армії бракує БТР, БМП та розвідувальних безпілотників. Речник Пентагону Кірбі анонсував новий пакет воєнної допомоги Україні, про який президент Байден оголосить цього тижня – до його складу увійдуть ще кілька РСЗВ HIMARS.
Міністр закордонних справ Франції Колона повідомила, що до України відправлено ще 6 155-мм САУ Caesar на додаток до 12, які вже беруть участь у бойових діях.
Заступник міністра закордонних справ Угорщини Мадяр заявив, що його країна не перешкоджатиме транзиту своєю територією допомоги Україні, воєнної тощо.
Німецьке видання Bild проаналізувало воєнне постачання Німеччини Україні та дійшло висновку, що вони щомісяця скорочуються. Низка депутатів Бундестагу заявляють, що подібна поведінка уряду завдає шкоди репутації країни. Депутати фракцій – партнерів по коаліції владної Соціал-демократичної партії звинувачують у гальмуванні постачання канцлера Шольца особисто. - 20 липня в Москві та Петербурзі буде здійснено перевірку готовності системи оповіщення населення про повітряні та інші тривоги – буде включено сирени та зроблено оголошення на телеканалах та радіостанціях.
- Єврокомісар Хан вважає, що Газпром не відновить постачання газу "Північним потоком" цього тижня. Єврокомісія готує план обмеження споживання газу в опалювальний сезон на випадок виникнення гострого дефіциту через скорочення чи припинення постачання з РФ. За інформацією агентства Bloomberg, Єврокомісія запропонує всім країнам – членам Союзу добровільно скоротити споживання газу на 15 % із серпня. Агентство Reuters упевнене, що прокачування відновиться 21 липня, проте не в повному обсязі, оскільки Газпром не встигне встановити турбіну Siemens, яку відремонтовано в Канаді. Президент РФ Путін погрожує обмежити прокачування 20 % потужності у випадку, якщо турбіну не буде повернуто Газпрому.
Сербія закупила в Угорщині 0,5 млрд м³ газу, який зберігатиметься в угорських газових сховищах до 1 жовтня. - Ірландія тимчасово скасувала безвізовий режим для біженців, які в’їжджають до країни з країн ЄС, щоби звільнити місце для українців. У Фінляндії притулок набули приблизно 33 тис. українців.
Міністерство цифрової трансформації повідомило про подовження безплатного роумінгу українських операторів у країнах ЄС. - "Російські залізниці" звернулися до Ради ЄС із проханням про скасування санкцій, які встановлюють заборону на залучення фінансування й, нібито, є дискримінаційними до населення країни.
- МВС РФ оголосило в розшук українського журналіста Гордона.
No comments:
Post a Comment