- Верховна Рада звільнила п'ятьох міністрів.
- У центрі Києва відбувся мітинг проти карантинних обмежень та примусової вакцинації.
- Парламент виправив суперечності в законах про олігархів та НАБУ.
В Україні
- Верховна рада звільнила міністрів економіки, оборони, охорони довкілля, стратегічних галузей промисловості та реінтеграції тимчасово окупованих територій. У відомстві звільненого першого віцепрем'єр-міністра – міністра економіки Любченка цього ж дня розпочалися обшуки. СБУ, НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура обшукували Податкову службу та місця проживання її керівників у справі про податкові "скрутки".
Президент Зеленський направив до парламенту подання на призначення міністром оборони міністра в справах реінтеграції тимчасово окупованих територій Резнікова, який пішов у відставку. За словами голови фракції "Слуга народу" Арахамії, у четвер парламент призначить 4 нових міністрів, міністерство з охорони довкілля тимчасово очолить заступник міністра.
Депутати переголосували кілька взаємосуперечливих поправок до закону про олігархів, зокрема, скасували поправку колишнього спікера Разумкова про передавання права включення до реєстру олігархів спеціальному уповноваженому органу при Кабміні.
Внесено також зміни до прийнятого похапцем 20 жовтня закону про приведення статусу НАБУ у відповідність до Конституції. - Президент Зеленський звільнив начальника розвідслужби Держприкордонслужби Демченка, якому в жовтні 2020 р. надав звання бригадного генерала.
- СБУ оголосила підозру дружині колишнього депутата та командира батальйону "Донбас" у справі про розкрадання коштів із рахунків благодійного фонду батальйону.
- Мінфін виплатив у середу лише відсотки з ОВДП у сумі 1 млрд грн, тому тиск цих коштів на валютний ринок був незначним. Обсяг торгів знову був мінімальним – лише $127 млн. Тому навіть невеликі коливання попиту та пропозиції призводили до істотної зміни котирувань. НБУ купив $5 млн і надалі не втручався в перебіг торгів. На четвер курс встановлено на позначці 26,24 ₴/$ (-0,05 грн), 30,36 ₴/€ (-0,12 грн), 3,65 ₴/10 руб (+0,02 грн). Наприкінці сесії на невеликих угодах курс долара зріс до рівня вівторка.
Пандемія коронавірусу
- В Україні за добу протестовано 155 тис. осіб, виявлено інфікування 27,4 тис., одужали 12,4 тис. хворих, померли – 699. За інформацією МОЗ, кількість тяжкохворих у Херсонській обл. зменшується.
За добу в країні вакциновано майже 300 тис. чол. Кабмін ухвалив постанову про закупівлю вакцин за кредитні кошти Європейського інвестбанку за посередництва компанії Crown Agents, яка бере комісію в розмірі 1 % за свої послуги. Президент Зеленський дав доручення розробити програму підтримки малого та середнього бізнесу, який дотримується всіх карантинних норм у регіонах "червоної" зони. Ця програма має включати кредити на оплату комунальних платежів та пільгові умови оренди державного та комунального майна. Певні підприємці можуть отримати і пряму грошову допомогу, проте вона буде меншою за 8 тис. грн, які уряд виплачував минулої осені та взимку.
У центрі Києва перед будівлею Верховної Ради та в урядовому кварталі відбулися мітинги проти примусової вакцинації та порушення цивільних прав, у яких узяли участь кілька тисяч осіб. Декілька десятків людей зібралися на мітинг у Запоріжжі, учасників розігнала поліція.
За результатами опитування Центру Разумкова, лише 18 % респондентів довіряють офіційній статистиці захворюваності, оскільки багато тих, хто переборов хворобу, не зверталися до лікаря. Також в опитаних є підозри в правдивості даних, що публікує влада. 30 % респондентів назвали тотальну вакцинацію найефективнішою стратегією боротьби з епідемією, а 42 % уважають владу нездатною протистояти цій загрозі. 55 % невакцинованих респондентів опитування ЮНІСЕФ не прищеплюватимуться за жодних умов.
Заст. міністра охорони здоров'я Карчевич на засіданні профільного парламентського комітету заявила, що за підроблення сертифікатів звільнено трьох лікарів, ще трьом – оголошено догану. Нацполіція повідомила, що за результатами рейдів у Київській обл. виявлено 17 сертифікатів з ознаками підробки.
За даними сайту Worldometers, у світі за добу підтверджено тестами 484 тис. випадків зараження, померло 7,8 тис. осіб. Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила екстрене застосування індійської вакцини Covaxin компанії Bharat Biotech, яка під час досліджень показала ефективність на рівні 78 %. Британський медичний журнал BMJ опублікував статтю, що свідчить про підтасовування в процесі клінічних випробувань вакцини Pfizer її підрядником Ventavia. Попри те, що американський регулятор отримав інформацію про проблеми під час випробувань, це не завадило йому схвалити вакцину. Влада Туреччини на тлі зростання захворюваності оголосила про вакцинування населення третьою дозою препарату Pfizer, третьою дозою китайської вакцини Sinovac щеплено вже понад 11 млн осіб.
Війна
- На Донбасі окупанти обстріляли позиції українських військ із мінометів у Південному на околицях Горлівки та в Луганської обл. – у Лобачевому – на лівому березі Сіверського Дінця. На півночі Луганської обл. сталися перестрілки та вогневі контакти – у Новоолександрівці та Новозванівці в районі Попасної та в Золотому поблизу КПВВ на окуповану територію, що досі не працює. Унаслідок обстрілу поранено українського військовослужбовця, війська відкривали вогонь у відповідь. ОБСЄ зафіксувала зосередження важкої військової техніки окупаційних військ неподалік лінії фронту в Донецькій та Луганській областях.
Україна та світ
- На думку експертів агентства Bloomberg, газогін "Північний потік-2" може бути запущено в експлуатацію до травня 2022 р. Він суттєво скоротить прокачування газу через Україну. За словами російського президента Путіна, газ до Європи може бути поданий відразу ж після сертифікації газогону, оскільки одну з труб уже заповнено технологічним газом.
- У Росії під Іркутськом зазнав аварії військово-транспортний літак АН-12 білоруської авіакомпанії "Гродно", членами екіпажу якого були 2 громадян України.
- Президент Грузії Зурабішвілі заявила, що колишній президент країни, український громадянин Саакашвілі є "особливим ув'язненим", але помилувано його не буде. Вона не очікує через його голодування серйозних політичних потрясінь у країні.
- На кліматичному саміті в Глазго понад 40 країн, Україна тощо, підписали декларацію із зобов'язанням відмови від використання вугілля як палива до 2030–2040 р.
No comments:
Post a Comment