- РНБО запровадив санкції проти Шарія, Гужви та "Страна.ua".
- Кличко відмовився прийти на засідання РНБО.
- Головою Бюро економічної безпеки призначено главу ДФС Мельника.
- Путін попросив Меркель примусити Зеленського до виконання мінських домовленостей.
В Україні
- Відбулося засідання РНБО, на якому були оголошено санкції проти блогера Шарія та його дружини, а також проти головного редактора видання "Страна.ua" Гужви та його компаній. Майже всі провайдери без рішення суду обмежили доступ до сайту, проте він переїхав на інший домен. На думку низки експертів та журналістів, позасудове закриття ЗМІ суперечить законодавству України та є замахом на свободу слова.
Санкції запроваджено і проти депутата Деркача, а також чиновників, журналістів та ЗМІ окупованого Криму. - Мер Києва Кличко відмовився від участі в засіданні РНБО, оскільки, за його словами, його поставили до відома несвоєчасно. На думку експертів і журналістів, Зеленський та його оточення планували під час засідання зняти Кличка з посади голови міської адміністрації. Радник глави Офісу президента Подоляк запропонував Кличку "повернутися до реальності", Секретар РНБО Данилов визнав, що повноважень знімати Кличка з посади в Ради немає, проте пригрозив меру наслідками за стан справ у Києві, з подачею питної води тощо. У столиці тривають обшуки в комунальних підприємствах. У ніч засідання забудовники знесли в столиці історичний особняк. Рада розглянула питання про відновлення будівлі та охорони історичної спадщини без участі мера. У відповідь Кличко заявив, що РНБО переплутав Київську міську адміністрацію з Міністерством культури. Мер Запоріжжя Буряк заявив, що центральна влада проводить обшуки в мерії, районних адміністраціях та комунальних підприємствах і чинить безпрецедентний тиск на чиновників із метою захоплення влади в місті.
- Кабмін призначив директором Бюро економічної безпеки колишнього керівника Держфіскальної служби Мельника. Закон передбачає, що новий орган замінить собою інші правоохоронні органи в галузі боротьби з економічними злочинами, податкову міліцію та управління "К" боротьби з корупцією та оргзлочинністю СБУ тощо. У 2015 р Мельника було звільнено з посади керівника головного слідчого управління податкової після перевірки, яка розкрила масштабні порушення під час слідства та зберігання речових доказів, зокрема, із сейфів зникли великі суми у валюті. На думку журналістів, комісія з вибору кандидата на посаду директора БЕБ складалася з людей, які повністю контролював Офіс президента. Отже, "відбір" був чистою формальністю для легалізації Мельника на посаді. Українська Рада бізнесу, яка об'єднує 95 різних асоціацій, висловила стурбованість скандальним призначенням.
- Перед будівлею Верховної Ради виставлено для огляду прапор, який депутати внесли до сесійної зали 24 серпня 1991 року перед проголошенням Незалежності.
На святкування Дня Незалежності до України з Туреччини прибув Вселенський патріарх Варфоломій. З ним зустрівся президент Зеленський.
Усією Україною перед святкуванням Дня незалежності за розпорядженням Офісу президента облдержадміністрації коштом місцевих бюджетів ставлять гігантські флагштоки з національним прапором. У Херсоні такий флагшток впав на елітний автомобіль чиновника, який відповідав за встановлення. Автомобіль у його декларації немає.
У п'ятницю столицю знову паралізували корки після перекриттям вулиць для перекидання техніки та військ для репетиції параду. У параді буде залучено військові літаки та вертольоти, а також найбільший у світі літак "Мрія", Дніпром пройдуть військові катери. ЗМІ та офіційні особи Росії висловили обурення виконанням антипутінської кричалки одним із підрозділів під час репетиції. - Антимонопольний комітет дозволив казахській фінтех-компанії Kaspi Pay придбати один із найбільших українських платіжних сервісів Portmone.
- Офіс генпрокурора повідомив про завершення розслідування проти депутатів від "Опозиційної платформи – За життя" Медведчука й Козака. Їм інкримінують державну зраду та розграбування національних ресурсів. За твердженням слідства, вони допомогли окупаційній російській адміністрації в Криму налагодити видобуток газу на прибережному шельфі поблизу від Керчі у винятковій економічній зоні України, збирали та передавали Росії інформацію щодо дислокації та бойової підготовки частин української армії, а також організовували заходи з дестабілізації суспільно-економічної ситуації в країні.
- Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримала під час отримання хабаря в розмірі $90 тис. в.о. глави Держкомісії з регулювання азартних ігор за сприяння в отриманні дозволу.
- Антимонопольний комітет "не мав законних підстав" для розгляду порушень у 2020 р карантинного режиму будівельними супермаркетами "Епіцентр", "Нова лінія" та "Леруа Мерлен", оскільки з цього приводу "не було рішення суду".
- Державна продовольчо-зернова корпорація, главу якої Власенка затримали правоохоронці, у першому півріччі зазнали збитків у розмірі 87,5 млн грн, а за 5 років збитки сягнули 10 млрд грн.
- Верховний суд прийняв рішення на користь Ощадбанку про заборону російському дочірньому "Сбербанку" використовувати цю назву та торгову марку в Україні.
- За даними Держстату, роздрібний товарообіг у липні збільшився на 10,1 % проти аналогічного періоду минулого року. Темпи зростання за місяць помітно знизилися – у червні товарообіг був на 13,0 % більше, ніж у червні 2020 р.
- За даними НБУ, обсяги платежів із використанням платіжних карт за перше півріччя цього року зросли на 30 % проти 2020 р і сягнули 2,31 трлн грн.
- Перед довгими вихідними активність на міжбанку помітно знизилася, також зменшилися обсяги продажу готівкової валюти в обмінних пунктах та касах банків. Держказначейство почало великі виплати відшкодування ПДВ експортерам, що вплине на курс наступного тижня. У вівторок аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП не буде. У середу буде погашено облігації, що емітовано раніше, усього на 1,9 млрд грн. Курс на середу встановлено на позначці 26,67 ₴/$ (+0,02 грн), 31,13 ₴/€ (-0,04 грн), 3,58 ₴/10 руб (-0,02 грн). НБУ впродовж тижня купив майже $118 млн. Наступного тижня Україна одержить $2,7 млрд фінансової допомоги від МВФ, проте, на думку банкірів, усю цю суму вже розподілено й це не вплине на курс.
Пандемія коронавірусу
- Напередодні осені МОЗ збільшує обсяги тестування, спричиняє погіршення статистики інфікування. У п'ятницю зроблено майже 56 тис. тестів на коронавірус, виявлено зараження 1732 осіб, Одужали 763 пацієнти, померли – 38. Вакциновано 147 тис. громадян, з початку кампанії 1 або 2 дозами щеплено понад 5 млн осіб. У світі за добу підтверджено тестами 685 тис. випадків зараження, померли 10,2 тис. хворих.
Уряд Чорногорії оголосив про посилення обмежень на тлі зростання кількості випадків зараження. Естонія з 26 серпня знову повертає масочний режим у громадських місцях, де не потрібно пред'являти сертифікати. Німецький інститут ім. Коха попередив про нову хвилю епідемії, попри тотальну вакцинацію населення.
Міністр цифрової трансформації Федоров оголосив, незабаром вакциновані громадяни зможуть самостійно генерувати в додатку "Дія" сертифікат вакцинації, що дасть можливість вільного виїзду за кордон.
Війна
- Штаб операції об'єднаних сил упродовж доби не зафіксував жодного порушення режиму припинення вогню на Донбасі.
Україна та світ
- Американська адміністрація запровадила санкції проти російського судна, його судновласника та ще однієї компанії, які беруть участь у будівництві російського газогону "Північний потік-2". Президент США Байден видав указ, що дає змогу міністерству фінансів та Держдепартаменту запроваджувати санкції проти російських нафтогазогонів. На думку глави Нафтогазу Вітренка, "Північний потік-2" не буде введено в експлуатацію, оскільки він не пройде сертифікацію. За його словами, Україна не планує міняти стратегію транзиту газу.
- У Москві відбулися переговори президента РФ Путіна та канцлера Німеччини Меркель перед її візитом до Києва. Після закінчення зустрічі на пресконференції Путін заявив, що в нього склалося враження, що українська влада вирішила відмовитися від мирного врегулювання ситуації на Донбасі. За його словами, в Україні останнім часом було прийнято низку законів та підзаконних актів, що суперечать мінським домовленостям. Путін попросив Меркель вплинути на українське керівництво, для примусу до виконання взятих ним на себе зобов'язань. Меркель заявила, що вбачає застоєм ситуацію на переговорах у "нормандському форматі", який вона хотіла б реанімувати. Вона заявила, що на "лінії зіткнення" на Донбасі щодня гинуть українські солдати. За її словами, до кінця каденції вона буде відстоювати територіальну цілісність України. Президент Зеленський в інтерв'ю західним ЗМІ заявив, що Росія робить усе, щоби його зустріч із Путіним не відбулася. Водночас він заперечує, що вже час переходити до "плану Б", попри зривання термінів для врегулювання, які він сам собі встановив ще торік.
- Президент Байден в останній момент змінив склад американської делегації, яка візьме участь у саміті "Кримської платформи" та святкуванні Дня Незалежності. Замість міністра транспорту Буттіджеджа її очолить міністр енергетики Гренгольм.
За опитуванням фонду "Демократичні" ініціативи ", 61 % респондентів вважають, що Крим мусить бути частиною України, 10 % – вважають, що він має бути незалежною державою, а 4 % – частиною РФ. 57 % респондентів підтримують заснування кримськотатарської національної автономії після деокупацію півострова. 47 % опитаних уважають, що Крим можна повернути до складу України за через посилення міжнародних санкцій, а 46 % – підвищенням рівня добробуту українців. - Росія оголосила санкції проти міністра закордонних справ України Кулеби, секретаря РНБО Данилова, голови Рахункової палати Пацкана, уповноваженої Верховної Ради з прав людини Денисової та голови Дніпропетровської облдержадміністрації Резніченка.
- За твердженням представників НАТО, з моменту захоплення столиці Афганістану талібами в понеділок, з неї евакуйовано понад 18 тис. людей. Війська НАТО контролюють лише частину міжнародного аеропорту Кабула.
No comments:
Post a Comment