Кабмін погіршив прогноз падіння українського ВВП у 2020 р із 4 до 8 % проти 2019 р через погіршення ситуації на зовнішніх та внутрішньому ринках і розривом світових виробничих ланцюжків. Наслідками кризи стануть зростання дефіциту бюджету на 8 %, і безробіття – до 9,5 %.
Уряд схвалив запит на отримання кредиту від Міжнародного банку реконструкції та розвитку на відновлення економіки після пандемії на суму $350 млн.
Секретар РНБО Данилов оголосив про рішення Ради створити міністерство оборонно-промислового та космічного комплексу, для керівництва ним буде запроваджено ще одну посаду – профільного віцепрем’єр-міністра.
До Конституційного суду надійшло подання 47 депутатів щодо визнання неконституційним закону про поділ (анбандлінг) Нафтогазу. Скасування ініціювала фракція "Батьківщина", її підтримала "Опозиційна платформа – За життя".
Під будівлею Кабміну відбулася маніфестація аграріїв, які вимагають скасування квот на імпорт добрив. Усі українські підприємства – виробники аміачної селітри належать олігархові Фірташу, ціни на добрива в Україні набагато вищі за світові, запровадження квот посилить диктат монополіста.
НАБУ веде 21 кримінальне провадження щодо корупції топменеджменту Укрзалізниці, збитки від якої оцінюються в 1,1 млрд грн.
Фонд держмайна з лютого не може здавати державне й комунальне майно в оренду через неприйняття Кабміном необхідних норм.
28 травня обсяги вироблення електроенергії ТЕС, більшість яких належать олігарху Ахметову, уперше за сучасну історію України перевищили обсяги виробництва АЕС – потужність ТЕС склала 7,2 ГВт проти 6,7 ГВт на АЕС. Така ситуація виникла внаслідок прямої вказівки Міністерства енергетики, яке знизило потужність ядерних енергоблоків.
Журнал Forbes-Україна, який відновив роботу через 5 років після закриття, опублікував рейтинг найбагатших бізнесменів України. Його очолили олігархи Ахметов, який володіє активами на $2,8 млрд, Пінчук ($1,4 млрд), Порошенко ($1,4 млрд).
Вищий антикорупційний суд заочно заарештував олігарха Бахматюка – власника збанкрутілого VAB-банку, який наразі перебуває за кордоном.
Приватбанк назвав підробленими документи, на підставі яких сім’я Суркісів отримала рішення суду щодо відшкодування $250 млн, конвертованих у капітал під час націоналізації банку.
Держказначейство затримало виплату відшкодування ПДВ, чим змусило продавати валюту експортерів, насамперед "Метінвест" олігарха Ахметова. Усі надлишки тут же скупив Нацбанк, який поповнив резерви на $55- $60 млн. Перевищення пропозиції призвело до ситуативного зміцнення гривні: 26,91 ₴/$ (-0,09 грн), 29,62 ₴/€ (-0,09 грн), 3,80 ₴/10 руб.
No comments:
Post a Comment