Верховна Рада зробила перший крок до скорочення кількості депутатів до 300 |
- Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про скорочення кількості депутатів до 300.
- Кабмін вніс до парламенту законопроєкт про продаж держпакетів акцій стратегічних підприємств.
- Минулого року трудові мігранти перерахували до України $12 млрд.
В Україні
- Відкрито 3 сесію Верховної Ради. У першому читанні були прийняті законопроєкти: про внесення змін до Конституції щодо скорочення кількості депутатів до 300 й закріплення пропорційної системи виборів; про зміну умов споживчого кредитування під час видавання позик розміром до 4723 грн і терміном погашення менше ніж місяць; про боротьбу з патентним тролінгом – незаконною реєстрацією торгових марок, про скасування ЄСВ для самозайнятих осіб, зокрема числі, пенсіонерів; про державне регулювання фінансового лізингу.
Рада розблокувала підписання закону про введення єдиного рахунку для сплати податків та єдиного соцвнеску.
Прийнято закон про зниження з 2020 р рентної плати за видобуток бурштину з 25 % до 10 %.
Відправлено на повторне друге читання президентський законопроєкт про підвищення відповідальності за системні групові злочини (про злодіїв у законі).
Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт про зміну переліку підприємств, що не підлягають приватизації. Чиновники пропонують корпоратизувати підприємства зі 100 % державним статутним капіталом, а також продати до 49,9 % держпакетів акцій найбільших державних компаній – Нафтогазу, Магістральних газопроводів України, Укртрансгаз, Укртранснафти, Укргазвидобування, Чорноморнафтогазу, Укрзалізниці, Укрпошти, об’єднання "Артем", Київського заводу автоматики, об’єднання "Хартрон". Прем’єр-міністр Гончарук повідомив про створення Офісу підтримки інвестицій та інвестиційного атласу для залучення інвесторів до участі в приватизації.
Верховна рада звільнила міністра розвитку громад і територій Бабак. Віцепрем’єр-міністром, відповідальним за цей напрям, призначено колишнього менеджера компанії олігарха Ахметова Шмигаля, що працював головою Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Бабак пояснила свою відставку неможливістю подолання корупції в будівельній галузі.
Глава парламентської фракції "Слуга народу" Арахамія анонсував прискорене ухвалення закону про продаж землі вже цього тижня.
- Президент Зеленський запропонував витратити кошти, отримані від Газпрому як штрафів за рішенням Стокгольмського арбітражу, на реалізацію інфраструктурних проєктів та розвиток медицини.
- Уряд прийняв рішення про обмеження розміру зарплати керівникам центральних органів виконавчої влади та її прив’язуванні до середньої зарплати по країні.
- Міністерство економіки констатувало зниження темпу зростання ВВП у 2019 р до 3,3 % у порівнянні з 2018 роком, коли він склав 3,4 %. Чиновники повідомили, що це сталося через падіння обсягів виробництва в промисловому секторі на 1,8 % проти 2018 року.
- Епідемія коронавірусу розростається. На вечір 4 лютого зареєстровано вже понад 24,5 тис. інфікованих, померло 492 особи, зокрема за останню добу – 65. Авіакомпанія МАУ вивезла з Китаю ще 200 українських громадян і оголосила про припинення польотів до країни. Ціни на нафту марки Brent на світових біржах впали до рівня $54,7/барель.
- Апеляційний суд Києва заблокував передачу в концесію Херсонського морського порту компанії "Рісо-Херсон".
- Православна церква в Україні виключила почесного патріарха УПЦ КП Філарета з членів Синоду.
- За словами міністра фінансів Маркарової, коштів на Єдиному казначейському рахунку достатньо для проведення поточних платежів у звичайному режимі. Вона повідомила, що сервіс реєстрації електронних акцизних марок запрацює 14 лютого.
- Нацбанк спростив розкриття банківської таємниці для конфіскації незаконних активів чиновників – як державних, так і місцевого самоврядування.
- НБУ повідомив про збільшення обсягу прямих іноземних інвестицій на 6 % в порівнянні з 2018 р до $ 2,4 млрд.
- За 2019 рік сума переказів трудових мігрантів до України зросла до $12 млрд.
- Мінфіну вдалося залучити на аукціоні всього 2,7 млрд грн, попит на 3-річні облігації склав лише 0,9 млрд грн за пропозиції 2,5 млрд грн. Ставка за 3-річними ОВДП склала 9,84 % річних, 1,5-річними – 9,77 %, за 6-місячними – 9,6 %. Накопичена пропозиція валюти минулих днів у поєднанні з продажами нерезидентів викликала перекіс у сторону пропозиції й на спадному тренді Нацбанк купив, за оцінками учасників торгів, майже $100 млн. Довідковий курс встановлено на позначці 24,85 ₴/$ (-0,23 грн), 27,46 ₴/€ (-0,30 грн), 3,93 ₴/10 руб (-0,01 грн).
Київ
- За твердженням мобільних операторів, Київрада штучно гальмує запуск покриття 4G у метрополітені, тому договір про початок робіт досі не підписано.
Війна
- На Донбасі окупанти не припиняють мінометні обстріли Орєхового й Новотошківського в районі траси Р-66 у Луганській обл. Перестрілки із застосуванням стрілецької зброї та гранатометів сталися в Новотроїцькому та Старогнатівці на захід і південь від Докучаєвська, у Мар’їнці, Красногорівці, Авдіївці в районі Донецька, у Травневому на околиці Горлівки. За офіційним зведенням штабу операції об’єднаних сил, минулої доби втрат серед українських військовослужбовців не було.
- Міністр закордонних справ Пристайко повідомив про підготовку обміну утримуваними особами з "республіками" й Росією за принципом "усіх на всіх".
Україна та світ
- Україна виграла в СОТ апеляцію на заборону постачання до РФ залізничних вагонів та стрілочних переводів, запроваджену російським урядом у серпні 2018 р.
- На думку посла Франції в Україні де Понсена, у мінських домовленостях є пункти, які потребують уточнення та деталізації – насамперед, це стосується послідовності дій щодо виконання угод.
- За інформацією американських ЗМІ, у разі спроб добудови газопроводу "Північний потік-2" США мають намір запровадити додаткові санкції проти європейських компаній, що беруть участь у будівництві.
- Один з обвинувачених у знищенні авіалайнера MH17 – російський терорист Гіркин – заявив, що відмовляється від давання показань у суді Гааги, навіть за умови його примусового доставлення на процес.
- 5 країн, громадяни яких загинули в катастрофі авіалайнера МАУ, збитого над Тегераном, звернулися до іранської влади з вимогою про негайну передачу їм бортових самописців для проведення розслідування.
Тренди
- За результатами опитування соцслужби "Рейтинг", основними вимогами українців до президента Зеленського є припинення бойових дій на Донбасі (підтримали 65 % респондентів) і посилення боротьби з корупцією (45 %). У п’ятірку вимог також увійшли відродження промисловості, підвищення соцстандартів та якості медичного обслуговування. Довіра до президента Зеленського поступово знижується: йому довіряють 59 % опитаних, не довіряють – 32 %, тоді як за результатами грудневого опитування рівень довіри становив 67 %, недовіри – 25 %. Рівень недовіри до голови Верховної Ради – 44 %, до прем’єр-міністра Гончарука – 53 %, лідера "Батьківщини" Тимошенко – 73 %, співголови "Опозиційного блоку – За життя" Бойка – 56 %.
- Представник президента в АР Крим Кориневич стверджує, що українська влада не збирається відновлювати постачання води на окупований півострів. Про таку можливість заявив у жовтні минулого року один із членів парламентської фракції "Слуга народу" Арістов.
- Міністр юстиції Малюська повідомив, що міністерство планує запровадити автоматичний арешт державними виконавцями коштів боржників у банках.
No comments:
Post a Comment