В обіг введено банкноту номіналом 1000 грн |
- В обіг введено банкноту номіналом 1000 грн.
- Суд Амстердама за позовом Нафтогазу заарештував акції компанії, яка будує "Турецький потік".
- Донецьк відвідав помічник президента РФ Сурков.
- Колишній глава управління спецрозслідувань Горбатюк стверджує, що Генпрокуратура розвалює справи про злочини на Майдані.
В Україні
- Президент Зеленський доручив уряду під час підготовці проєкту бюджету на 2020 р до другого читання урізати витрати на утримання чиновників на 10 %.
Підписано закон про позбавлення депутатів зарплат і фінансового забезпечення в разі невідвідування ними засідань парламенту й комітетів.
- Кабмін запустив сайт про земельну реформу.
- За твердженням міністра фінансів Маркарової, легалізація грального бізнесу поповнюватиме бюджет на 5–9 млрд грн щорічно.
- Міністерство внутрішніх справ відкрило доступ до реєстру реєстрації автівок, що дасть можливість перевіряти дійсність техпаспорта під час купівлі автотранспорту.
- До підземних сховищ закачано 21,6 млрд м³ газу, що на 4,5 млрд м³ більше, ніж минулого року й дозволить, за твердженням керівництва Нафтогазу, без проблем пройти опалювальний сезон.
- Укрзалізниця до 2020 р планує розділити компанію на три окремі підприємства – щодо підтримки інфраструктури, вантажних і пасажирських перевезень.
- Авіакомпанія МАУ скорочує кількість рейсів і закриває частину маршрутів "для оптимізації витрат і повернення в зону беззбитковості".
- Пленум Верховного суду звернувся до президента Зеленського з проханням ветувати закон про судову реформу, що передбачає зокрема, скорочення кількість суддів Верховного суду з 200 до 100. Крім того, на думку членів суду, закон є посяганням на незалежність суддів.
- Адвокат колишнього президента Порошенко заявив, що він не є підозрюваним або обвинуваченим у жодній зі справ, що розслідує Держбюро розслідувань.
- Колишній депутат Микитась вийшов на свободу після внесення за нього застави 80 млн грн. НАБУ пред’явило йому підозру в махінаціях із бюджетними коштами під час будівництві житла для Нацгвардії.
- У Харкові розстріляно свідка в справі про вбивство в Києві колишнього депутата Держдуми РФ Вороненкова.
- У рамках розслідування справи про зловживання повноваженнями вищими посадовими особами держави Держбюро розслідувань отримало дозвіл на вилучення з Офісу президента документів, пов’язаних із призначенням Гройсмана прем’єр-міністром у 2016 р.
- Колишній глава управління спецрозслідувань Генпрокуратури Горбатюк заявив про зупинку розслідування справ про злочини на Майдані. Він також повідомив, що слідчі управління вели справу, у якій фігурував керівник офісу президента Богдан.
- Шевченківський суд відпустив під особисте зобов’язання одного з обвинувачених у справі про розстріл активістів Євромайдану – колишнього начальника управління СБУ в Києві та області Щеголева.
- НБУ відкликав ліцензію Укрсоцбанку після завершення його злиття з Альфа-банком.
- Нацбанк випустив в обіг банкноту номіналом 1000 грн. З обігу вилучено 10 млн дрібних монет номіналом 1,2 і 5 коп., проте більшість із них ще залишається на руках населення.
- Курс долара продовжив зростання: 25,17 ₴/$ (+0,06 грн), 27,96 ₴/€ (+0,01 грн), 3,93 ₴/10 руб. До кінця року Україна повинна погасити борги і відсотки за ними на суму понад $2 млрд. Мінфін поступово знижує ставки за облігаціями, що призводить до зменшення з прибутковості і привабливості для нерезидентів, проте поступово знижує боргове навантаження. Міністр економіки Милованов стверджує, що зниження облікової ставки позитивно вплине на ставлення міжнародних інвесторів до України.
Київ
- Київська міськадміністрація пообіцяла не підвищувати тарифи на теплопостачання в поточному опалювальному сезоні.
- Укрзалізниця відмовилася від добудови Дарницького вокзалу.
Війна
- На Донбасі окупанти обстріляли українські війська з мінометів у Новомихайлівці в околицях Донецька. Штаб операції об’єднаних сил констатував зниження інтенсивності перестрілок, проте, унаслідок обстрілу поранено українського військовослужбовця, ще 2 – отримали поранення через підрив на вибуховому пристрої.
- Донецьк знову відвідав помічник президента РФ Сурков у супроводі "політолога", співробітника академії ФСБ і професора Московського держуніверситету Манойла. На думку низки експертів, цей візит покликаний сигналізувати "республікам", що Росія має намір підтримувати їх, незалежно від результатів переговорів у "нормандському форматі".
- Виконавча служба наклала арешт на рахунки компаній олігарха Ахметова "ДТЕК ПЕС-Енерговугілля" і "ДТЕК-Донецькі електромережі" на загальну суму 2,5 млрд грн за борги перед держпідприємством Енергоринок. Менеджмент компаній стверджує, що борги виникли внаслідок виконання рішень уряду щодо забезпечення перетоків з окупованої території та постачання електроенергії підприємству "Вода Донбасу", а також державним шахтам. Загальна сума боргу всіх енергопостачальників на Донбасі перед "Енергоринком" складає, за інформацією ДТЕК, майже 12 млрд грн, а способи його реструктуризації та погашення заборгованості поки не визначено. Борг Енергоринку перед Енергоатомом становить 11,7 млрд грн.
Україна та світ
- Виконавчий директор Нафтогазу Вітренко повідомив про арешт судом Амстердама акцій компанії South Stream BV ("Південний потік"), яка веде будівництво "Турецького потоку". Газпром за день до суду спробував передати акції компанії іншому дочірньому підприємству – "Трансгаз Краснодар", але суд прийняв рішення про їхній арешт. Вітренко заявив, що Нафтогаз сподівається стягнути з Газпрому до кінця 2020 р повну суму боргу і відсотків за ним, як визначено вердиктом Стокгольмського арбітражу.
Данія надала дозвіл на прокладку газопроводу Baltic Pipe між Норвегією й Польщею. У разі, якщо буде швидко отримано всі інші дозволи, проєкт розпочнеться наступного року й буде завершено до жовтня 2022 р – до дати закінчення контракту між польською компанією PGNiG і Газпромом.
- Президент США Трамп повернув торгові преференції для низки українських товарів, що було скасовано у квітні нібито через порушення Україною законодавства про авторські права.
- Глава МЗС РФ Лавров заявив, що Росія готова сприяти виконанню мінських домовленостей "республіками" для досягнення врегулювання на Донбасі. Він наголосив, що президент Зеленський прагне якомога швидше закінчити конфлікт.
- За інформацією Євростату, найбільшу кількість посвідок на проживання минулого року отримали громадяни України. 3/4 дозволів для українців видано Польщею.
- Міністр оборони Загороднюк анонсував рішення НАТО про повну перезапуску взаємин з Україною.
Тренди
- За твердженням глави української делегації на переговорах у Мінську колишнього президента Кучми, "формула Штайнмайєра", неприйнятна в тому вигляді, у якому її нав’язують Україні. За його словами, умовою імплементації формули мають стати закон про роззброєння й передавання кордону під контроль України.
- Міністерство економіки запланувало зниження темпів зростання реальної зарплати до 10,1 % у 2020 р, до 7,5 % – у 2021 р і до 7,2 % – у 2022 р.
No comments:
Post a Comment