"Слуга народу" має намір провести вибори в Києві 8 грудня |
- "Слуга народу" має намір провести позачергові вибори в Києві 8 грудня.
- Глава Офісу президента Богдан запропонував ЗМІ провести "самоочищення".
- 18 вересня на переговорах у Мінську може бути погоджено "формулу Штайнмайєра".
В Україні
- Глава Верховної Ради Разумков анонсував розробку нового Виборчого кодексу з відкритими списками без мажоритарної системи. Він очікує, що президент подасть кандидатури нових членів Центральної виборчої комісії до кінця нинішнього тижня.
- Прокуратура оголосила в розшук заступників мера Дніпра Філатова, що брали участь у реконструкції моста через Дніпро. У липні президент Зеленський домовився з Філатовим, що той подасть у відставку, якщо міст не буде відремонтовано до 14 вересня. Місцева влада відзвітувала про виконання завдання, проте слідство вважає, що під час ремонту сталося розкрадання бюджетних коштів.
- Уряд у проєкті бюджету наступного року передбачив зростання прожиткового мінімуму на 162 грн – до 2027 грн у місяць.
- Головний військовий прокурор Чумак скасував рішення свого попередника Матіоса про засекречування декларацій військових прокурорів.
- Оптові ціни на паливо в Україні зросли після рекордного стрибка цін на нафту у світі, яке сталося внаслідок терористичної атаки на великий нафтопереробний завод у Саудівській Аравії.
- НБУ планує підписання угоди про нову програму кредитування зі МВФ до кінця поточного року.
- Ринок не відреагував на поданий урядом до Верховної Ради проєкт бюджету на наступний рік: 24,77 ₴ / $ (+0,06 грн), 27,32 ₴ / € (-0,09 грн), 3,88 ₴ / 10 руб (+0,05 грн).
Київ
- Депутати від партії "Слуга народу" внесли законопроєкт про проведення 8 грудня позачергових виборів у Києві. Документ також визначає порядок призначення та повноваження голови міської адміністрації.
Депутат від "Слуги народу" колишній генеральний директор телеканалу "1+1" Ткаченко, якого партія висуватиме кандидатом у мери, звернувся з проханням до прем’єр-міністра Гончарука про проведення аудиту діяльності мера Кличка і столичних комунальних підприємств. Услід за Ткаченком із проханням про аудит мерії, КМДА й комунальних підприємств до Держаудитслужби звернувся й чинний мер Кличко.
- З 19 вересня київська влада заборонила із 7:00 до 10:00 в’їзд вантажного транспорту до столиці з боку Борисполя, для зменшення забруднення повітря й розвантаження трафіку.
Війна
- На Донбасі окупанти обстріляли позиції українських військ із мінометів на Світлодарському виступі – у Новолуганському й Луганському, а також у Кримському – поруч із трасою Р-66 "Бахмутка" в Луганській області. Не припиняються бойові зіткнення на приморській ділянці фронту – у Водяному, Лебединському, Павлополі, Пищевику, у Новотроїцькому на трасі Донецьк-Маріуполь, в околицях Донецька – у Мар’їнці, Миколаївці, Невельському, Опитному. Перестрілки сталися на північ від траси Донецьк-Горлівка – у Верхньоторецькому, у Залізному й Новгородському на околицях Горлівки, у Новолуганському на Світлодарському виступі, у Новотошківському та Кримському – на трасі Р-66. За офіційним зведенням штабу операції об’єднаних сил, унаслідок обстрілів загинув військовослужбовець, ще двоє – дістали поранень.
Україна та світ
- Президент Зеленський намір вирішити на саміті "нормандської четвірки" три основні проблеми: обміну полонених за принципом "всіх на всіх", відведення військ від "лінії розмежування" і проведення місцевих виборів в "окремих районах Донецької та Луганської областей" після виведення всіх військ із цієї території. Зеленський сподівається, що лідери Німеччини і Франції підтримають його позицію на переговорах, а результати саміту будуть позитивними. Він очікує, що зустрічі в "нормандському форматі" триватимуть до остаточного повернення українських територій і припинення війни. Прес-секретар російського президента Пєсков заявив, що Путін ознайомився з пропозиціями України щодо врегулювання на Донбасі і вважає, що зустріч на вищому рівні має бути ретельно підготовлена.
- Російські ЗМІ повідомили, що на зустрічі тристоронньої контактної групи в Мінську 18 вересня буде погоджено терміни розведення військ і єдине тлумачення "формули Штайнмайєра", що створить умови для результативних переговорів у "нормандському форматі" на початку жовтня.
- За твердженням міністра закордонних справ України Пристайка, у президента Зеленського є "формула" для врегулювання конфлікту на Донбасі. Вона передбачає спробу звільнення з полону всіх українських громадян, а потім – відновлення контакту з громадянами за "лінією розмежування". Серед першочергових заходів він назвав збільшення терміну перереєстрації мешканців окупованих територій для отримання пенсії із 60 днів до 1 року. Якщо ж, за словами Пристайка, мирний процес не запуститься, президент буде змушений перейти до радикальних заходів. Він підкреслив, що у влади немає 5 років для розв’язання проблеми Донбасу.
- Російська компанія "Транснефть" заплатила "Укртранснафті" $3,5 млн компенсації за потрапляння до нафтопроводу "Дружба" нафти, забрудненої хлорорганічними сполуками.
- Торговий представник України Качка заявив, що уряд має намір провести реформу лісового господарства, яка дозволить скасувати мораторій на експорт у ЄС лісу-кругляка. За його словами, основною проблемою в галузі залишається контрабанда й це питання може бути вирішене тільки спільно з ЄС.
- Росія й Білорусь погодили програму інтеграції економік, якою передбачено імплементацію з 2021 роки спільного податкового кодексу. У нової союзної держави також буде спільна митна й енергетична політика, що дозволить створити єдиний ринок енергоносіїв, нафтопродуктів та електроенергії. Крім того, заплановано застосування єдиних норм регулювання у сфері промисловості, транспорту і зв’язку, а також загального антимонопольного законодавства.
- На думку спецпредставника Держдепартаменту США щодо врегулювання в Україні Волкера, Росія буде змушена повернути Крим, подібно тому, як сталося на початку 90-х, коли Радянський Союз повернув незалежність країнам Балтії.
- Генеральна асамблея ООН включила до порядку денного питання про ситуацію на тимчасово окупованих територіях України.
- На початку жовтня судно, що укладає на дно Балтійського моря труби газопроводу "Північний потік-2", досягне територіальних вод Данії, яка поки не дала дозвіл на будівництво. Якщо данська влада не дозволять прокладку у своїх територіальних водах, газогін доведеться тягнути в обхід, що затримає термін введення його в експлуатацію на кілька місяців і помітно погіршить економіку проєкту. Росія поспішає із прокладкою "Північного потоку-2", оскільки він дозволить відмовитися від транзиту газу через Україну. Контракт на прокачування газу через українську газотранспортну систему закінчується 31 грудня.
- Росія проводить в Оренбурзькій області великі військові навчання, у яких задіяно 128 тис. військовослужбовців, понад 20 тис. одиниць військової техніки, 600 літальних апаратів і 15 судів. У навчаннях беруть участі військові контингенти з Китаю, Індії, Пакистану, Казахстану, Киргизії, Таджикистану та Узбекистану. Низку епізодів буде відпрацьовано за окремими планами на полігонах зарубіжних учасників й акваторії Каспійського моря.
Тренди
- Антимонопольний комітет встановив, що програма Нафтогазу з продажу газу побутовим споживачам за ціною серпня ("Газ про запас") містить положення, що обмежують їхні права. Якщо ціна на газ взимку буде нижче "літньої", то покупці зобов’язані будуть платити за новою ціною, а компенсацію за невикористаний газ отримають не раніше 1 квітня.
- Великі ритейлери електроніки стверджують, що контрабандою ввозиться не менше третини всіх поставок техніки. Минулого року, за їхніми підрахунками, сума імпорту електроніки склала $4,1 млрд, з яких $1,3 – сірий імпорт та контрабанда. Великі продавці наполягають на прийнятті закону, що забороняє продаж контрабанди в країні.
- Глава Офісу президента Богдан знову назвав журналістів корумпованими й запропонував ЗМІ провести "самоочищення". Він заявив, що влада спілкується із суспільством без посередників. Богдан поки не вбачає необхідності в комунікації із журналістами і проведення відкритої прес-конференції президента.
No comments:
Post a Comment