"Опозиційна платформа – За життя" висунула Бойка кандидатом у президенти |
- "Опозиційна платформа – За життя" висунула Бойка кандидатом у президенти.
- На Донбас загинув іще один український військовий.
- Папа Римський передав €15 млн допомоги постраждалим унаслідок війни на сході України.
В Україні
- Рада "Опозиційної платформи - За життя" висунула кандидатом у президенти колишнього співголову “Опозиційного блоку” Бойка. До "платформи" долучилася "Партія розбудови України", яку очолює колишній член Партії регіонів, депутат Верховної Ради трьох скликань Мірошниченко. Головою політради "платформи" є кум президента РФ Путіна Медведчук.
- Міністр соціальної політики Рева повідомив, що державну соціальну допомогу отримують близько 44% населення України, з них 5 млн домогосподарств – оформили субсидії. Причиною відмови у призначенні субсидії міністр назвав недостовірні декларації, "які не витримують перевірки" органами соцзахисту.
Війна
- Минулої доби окупанти обстрілювали позиції українських військ із мінометів на Світлодарській дузі і в низці населених пунктів Попаснянського району Луганської області. На приморській ділянці фронту, поблизу КПВВ "Новотроїцьке" і в околицях Донецька відбулися перестрілки з використанням стрілецької зброї і гранатометів. Згідно з офіційним зведенням штабу операції об'єднаних сил, унаслідок обстрілу загинув український військовослужбовець.
- У відповідь на заяву депутата Ради Федерації РФ Клінцевіча про перекриття Азовського моря для суден, що прямують в українські порти, міністр оборони Полторак пообіцяв "адекватно реагувати" на загрози з боку Росії не тільки в Азовському, а й у Чорному морі.
Україна та світ
- Прем'єр-міністр Польщі Моравецький заявив, що після запуску "Північного потоку-2" Росії вже нічого не заважатиме в агресії проти України, оскільки українська ГТС стане для неї непотрібною. Він нагадав європейським політикам, що Росія вкладає гроші від продажу газу в свою армію.
- Папа Римський Франциск передав €15 млн на допомогу населенню Донбасу, яке постраждало від військових дій.
- Моніторингова місія у складі Національного демократичного інституту США (NDI) та Європарламенту передали українській владі 51 рекомендацію для поліпшення виборчого процесу на президентських і парламентських виборах, які відбудуться у 2019 г. Серед них – рівний доступ усіх кандидатів до ЗМІ, відкриття офісу Facebook в Києві, фінансування суспільного мовлення, а також боротьба з політичною корупцією. Депутат Європарламенту Гармс наполягає на ухваленні Верховною Радою закону, що дозволяє повноцінну участь у виборах тимчасово переміщеним особам і трудовим мігрантам. Вона також нагадала про необхідність дотримання гендерної квоти на виборах і рекомендувала посилити забезпечення ЦВК для захисту від кіберзагроз.
No comments:
Post a Comment