"Великоднє перемир'я" на Донбасі розпочалося обстрілами |
- "Великоднє перемир'я" на Донбасі розпочалося обстрілами.
- Апеляційний суд залишив Савченко під вартою.
- 4G зв'язок може запрацювати вже 30 березня.
В Україні
- Президент Порошенко ввів главу Нацбанку Смолія до складу РНБО.
- Аналогове телемовлення в Україні поетапно вимикатиметься з 1 липня 2018 року. Більшість українських телеканалів готові до введення кодування супутникового сигналу. Перехід на "цифру" дозволить медіагрупам комерціалізувати мовлення й отримати додаткові доходи від продажу контенту.
- Український центр радіочастот почав видачу дозвільних документів на експлуатацію базових станцій стандарту 4G, що дозволить операторам мобільного зв'язку запустити послугу вже з 30 березня.
- Районні державні податкові інспекції втратять статус юридичних осіб і функціонуватимуть як підрозділи Головного управління Держфіскальной служби у регіонах.
- Апеляційний суд Києва залишив під вартою депутата Савченко, яку Генпрокуратура звинувачує в підготовці терактів з метою дестабілізації ситуації у країні та повалення влади.
- Суд подовжив на 2 місяці арешт Дангадзе – соратника лідера "Руху нових сил" Саакашвілі.
- Громадські організації мають намір оскаржити в Конституційному суді електронне декларування, введене Верховною Радою для антикорупційних активістів. Посли "великої сімки" звернулися до української влади із проханням про скасування цього закону.
- Держказначейство продовжує виплати відшкодування ПДВ, гривню від падіння рятує Нацбанк, який продав, за оцінками учасників ринку, близько $34 млн у режимі "запиту кращого курсу": 26.54 ₴/$ (+0,14 грн), 32.70 ₴/€ (-0.03 грн ), 4.60 ₴/10₽ (+0.01 грн).
Війна
- "Великоднє перемир'я", оголошене в ніч на 30 березня, ознаменувалося загостренням обстановки. Штаб антитерористичної операції повідомив про 57 обстрілів позицій українських військ на різних ділянках фронту у Донецькій області – поблизу Маріуполя, Новотроїцька, Донецька, Авдіївки та на Світлодарській дузі. За офіційними даними, 3 українських бійців дістали поранень і бойових травм.
Україна й світ
- Уряд Канади заявив, що переговори з Україною про безвізовий режим не є актуальними, оскільки вона поки що не відповідає канадським вимогам. Оцінюються соціально-економічні умови, міграційні тренди, стан дотримання прав людини, ідентифікаційні документи та паспортний режим, а також контроль за кордонами й ситуація з безпекою.
- Посол Франції Дюмон заявила, що корупція в Україні підриває довіру потенційних інвесторів. Крім того, низка французьких компаній зіткнулися із рейдерськими захватами, що підтримані судами і представниками влади.
- Росія денонсувала угоду з Україною про взаємні поставки озброєння та військової техніки, а також комплектуючих і послуг військового призначення. Україна розірвала цей договір, який діяв з 1995 року, тільки у листопаді 2017 року, на 4 році війни. Українські підприємства офіційно не поставляли військову продукцію до Росії із середини 2014 року, однак журналісти неодноразово повідомляли про факти "співпраці" за допомоги Білорусі як "транзитного майданчика".
- Росія оголосила про висилання 60 американських дипломатів у відповідь на оголошення персонами нон-грата працівників російських дипломатичних представництв у США після отруєння британського громадянина Скрипаля, колишнього співробітника Головного розвідуправління Генштабу РФ.
- Держдепартамент США вимагатиме від усіх кандидатів на отримання в'їзних віз інформацію про їх профілі у соцмережах, а також попередні адреси e-mail і номера телефонів, що може істотно збільшити кількість відмов потенційним мігрантам і відвідувачам країни.
- Комерційний директор Нафтогазу Вітренко заявив, що компанія планує почати стягнення, починаючи з квітня, з Газпрому боргу в $2,6 млрд, відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу. Він сподівається, що ці кошти буде стягнуто протягом півроку, оскільки подання апеляції Газпромом не зупиняє виконання рішення арбітражу.
- Українські прикордонники затримали в акваторії Азовського моря риболовецьке судно із Криму, яке вело промисел в українських територіальних водах. Речник МЗС РФ Захарова порівняла дії української влади із "піратами Сомалі".
Тренди
- Аналітик Atlantic Council Аслунд вважає, що Україна має серйозну проблему в енергетичній безпеці – значною часткою 11 з 24 українських обленерго володіє російський громадянин Бабаков, який підтримав окупацію Криму та перебуває під міжнародними санкціями. Ще одному великому власнику енергобізнесу – Григоришину, президент Порошенко надав українське громадянство, при цьому невідомо, чи відмовився той від російського. Аслунд запропонував заморозити активи Бабакова для зміцнення національної безпеки України.
No comments:
Post a Comment