Укртелеком повернули у власність держави. |
Головні події і теми доби 13.12.2017 від Digests & Analytics Ukraine
Теми ЗМІ та соцмереж
- Укртелеком повернули у власність держави.
- Канада дозволила експорт стрілецької зброї до України.
- Кабмін оголосив конкурс на вибір керуючої компанії для української ГТС.
- Порошенко й Дуда домовилися про розрядку у відносинах Польщі та України.
В Україні
- Кабмін оголосив про початок процедури вибору міжнародного партнера Нафтогазу для спільного управління газотранспортною системою.
- Міністр інфраструктури Омелян повідомив, що переговори аеропорту Бориспіль і компанії-лоукостера RyanAir близькі до успішного завершення.
- Президент Порошенко звільнив ще одного члена НКРЕКП. У складі комісії залишилися тільки двоє – її голова, колишній менеджер "Рошен" Вовк, і його заступник. Порошенко отримав право призначення тимчасових членів комісії на термін до 3 місяців, відповідно до закону, що підписаний у вівторок. Це дає йому можливість контролювати "незалежний регуляторний орган" у ручному режимі.
- Заступник голови Верховної Ради Геращенко заявила, що парламент може розглянути закон про Антикорупційний суд у першому читанні в січні.
- Київський господарський суд повернув до державної власності пакет акцій компанії "Укртелеком", яка належить олігарху Ахметову. Суд встановив невиконання новими власниками інвестиційних зобов'язань щодо розвитку компанії, а також умови про передавання до державної власності мереж спецпризначення та спецзв'язку. На думку експертів, Фонд держмайна не форсуватиме повернення підприємства у держвласність, а справа є фактом шантажу Ахметова з боку президента Порошенка та його оточення.
- Прес-служба Генеральної прокуратури спростувала чутки про звільнення генпрокурора Луценка.
- За заявою Генпрокуратури, глава "Руху нових сил" Саакашвілі вже не підозрюється в спробі державного перевороту, а лише – у сприянні членам злочинного угруповання. Підозру у держперевороті висунено заступнику Саакашвілі.
- Суд заарештував на 2 місяці із правом внесення застави в 30 млн грн фігуранта справи про "приватизацію кордону" на Закарпатті, який у змові із чиновниками Держгеокадастру заволодів земельною ділянкою на кордоні.
- Прес-секретар МВС повідомив, що з моменту початку протестних акцій в Києві під Верховною Радою поліція відкрила 12 кримінальних проваджень за фактами 17 правопорушень.
- СБУ розсекретила документи, що свідчать про те, що Російський патріархат був відтворений Сталіним і працював під патронатом НКВС і КДБ.
- Сбербанк Росії оголосив про закриття угоди з продажу дочірнього українського банку VS банк групі ТАС, що належить олігарху Тігіпку.
- НБУ зберіг норму обов'язкового продажу валюти експортерами на рівні 50 % від виручки.
- На міжбанку остаточно сформувалася тенденція до ослаблення гривні: 27,27 ₴/$ (+0,09 грн), 32,00 ₴/€ (+0,02 грн), 4,61 ₴/10₽ (-0,01 грн). Великі вливання до бюджетів усіх рівнів різко підвищило обсяг вільної гривні у банківській системі, а відшкодування ПДВ експортерам дозволяє їм продавати тільки обов'язкову частину валютної виручки, що обмежує пропозицію й дозволяє спекулювати на підвищення курсу долара. На безготівковий ринок тисне й готівковий – котирування в обмінних пунктах виросли вище 27,70 грн/$. Від падіння гривню втримав лише Нацбанк, який продав, за оцінками учасників ринку, близько $15 млн у режимі "запиту кращого курсу".
Війна
- Бойові дії на Донбасі не припиняються ні на день, окупаційні війська ведуть обстріли позицій української армії, населених пунктів та об'єктів інфраструктури із важкого озброєння. Із важкої артилерії обстріляно населений пункт Врубівка у Попаснянському районі, знову обстріляно Авдіївку й Донецьку фільтрувальну станцію, неспокійно й на інших ділянках фронту. ОБСЄ зафіксувала зростання кількості порушень режиму припинення вогню. За офіційними даними штабу антитерористичної операції, унаслідок обстрілу загинув військовослужбовець, ще одного – поранено.
Україна й світ
- Канадський уряд офіційно дозволив експорт до України стрілецької зброї.
- У Харкові відбулася зустріч президентів Польщі та України. Порошенко й Дуда домовилися про скорочення "чорних списків" і розрядку між двома країнами. Польський президент виступає за "справжню" миротворчу місію на Донбасі на всій неконтрольованої території, яка не має бути обмежена лише захистом спостерігачів ОБСЄ. Дуда заявив що друга гілка російського Північного потоку "топче норми ЄС".
- Представник Держдепартаменту США Нойерт звинуватила Росію в обстрілах населених пунктів та об'єктів інфраструктури Донбасу. Вона закликала російське керівництво вжити заходів для врегулювання гуманітарної ситуації у регіоні шляхом виведення військ і надання згоди на введення миротворчої місії ООН.
- Адвокат заступника глави Меджлісу Чийгоза та Умерова заявив, що для в'їзду до окупованого Криму їм потрібен указ президента РФ Путіна про помилування, однак російська влада його не надає.
- Уряд Молдови змінив у Конституції назву мови із молдовської на румунську.
- Із 31 грудня 2017 року набере чинності безвізовий режим України з Об'єднаними Арабськими Еміратами.
Тренди
- Колишній головнокомандувач сил НАТО в Європі генерал Кларк заявив, що для отримання членства в НАТО Україні необхідно подовжити проведення реформ, забезпечити цивільний контроль над військовими й припинити наживу на війні. Кларк вважає, що пріоритетом армії має стати збереження життя військовослужбовців.
No comments:
Post a Comment