Кабмін скасував конкурс на посаду незалежного члена наглядової ради Нафтогазу. Наразі функції наглядової ради виконує уряд України. Представник Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Кахконен повідомив, що незважаючи на відсутність незалежної наглядової ради, Нафтогаз може продовжувати користуватися кредитною лінією у $500 млн для закупівлі газу у поточному опалювальному сезоні.
Апеляційний адмінсуд Києва ухвалив рішення про анулювання ліцензії Нафтогазу на право розробки трьох найбільших газових родовищ після звернення депутатів полтавської облради до Держслужбі геології і надр. Нафтогаз стверджує, що не зміг виконати план із розробки родовищ через несвоєчасне фінансування програм Кабміном. На думку деяких експертів, рішення винесено на користь структур, які контролює депутат Кононенко – бізнес-партнер президента Порошенка.
НАБУ продемонструвало схему розтрати держкоштів при закупівлі пального Міністерством оборони, в якому замішані заступник міністра й директор департаменту.
Суд відмовив в арешті колишнього заступника міністра внутрішніх справ Чеботаря, який є фігурантом корупційної закупівлі рюкзаків для Нацгвардії за участі сина міністра МВС Авакова.
Печерський районний суд відмовив сину колишнього президента Януковича у задоволенні позову до НБУ про відшкодування збитків у розмірі $1,6 млрд через виведення з ринку банку "Всеукраїнський банк розвитку", що йому належить.
Із початку року громадяни, що працюють за кордоном, переказали до України $1,75 млрд.
На тлі невеликого перевищення пропозиції валюти над попитом НБУ вдалося купити близько $20 млн за механізмом "запиту кращого курсу" в уповноважених банків. Курс гривні практично не змінився: 26,48 ₴/$ (-0,01 грн), 31,35 ₴/€ (+0,23 грн), 4,40 грн/10₽ (-0,05 грн).
Центр протидії корупції відкликав свій позов проти генпрокурора, головного військового прокурора, судової адміністрації і держпідприємства “Інформаційні судові системи” щодо розсекречування рішення Краматорського суду про "спецконфіскацію" коштів, які нібито належать колишньому президенту Януковичу. Рішення було прийнято після того, як одна з офшорних компаній, кошти якої конфісковано, подала клопотання як третя особа без самостійних вимог.
Триває скандал навколо антикорупційних органів. Після прес-конференції колишнього директора департаменту Національного агентства з питань боротьби з корупцією Соломатіної, на якій вона звинуватила керівництво НАЗК у фальсифікаціях під час перевірки декларацій чиновників, НАБУ повідомило, що особою в Адміністрації президента, яка віддавала розпорядження співробітникам НАЗК, є керівник департаменту стратегічного планування та забезпечення АП Горащенко. Чиновник є одним з основних кандидатів на пост директора Державного бюро розслідувань, вибори якого відбудуться найближчими днями.
НАБУ заявило, що повідомило Спеціальну антикорупційну прокуратуру про намір провести обшуки в НАЗК, проте прокуратура стверджує, що подання від детективів не отримувала. У цей час, за даними видання "Українська правда", чиновники НАЗК знищують документи, що пов'язані зі звинуваченнями Соломатіної.
На офіційному сайті НАБУ опубліковано заяву, в якій стверджується, що підписання президентом Порошенком закону про внесення змін до кодексів судочинства спричинить колапс у роботи НАБУ. Керівництво НАБУ закликало Порошенка ветувати цей закон і повернути його до парламенту із виправленнями. Директор бюро Ситник вважає, що останні події навколо НАБУ свідчать про системний тиск влади та спроби обмежити його самостійність у розслідуванні корупційних злочинів.
No comments:
Post a Comment