Президент Порошенко підписав новий закон про пенсійне забезпечення. Прем'єр-міністр Гройсман заявив, що це дозволить виплатити підвищені пенсії уже в жовтні.
Кабінет міністрів опублікував умови реструктуризації і перевипуску (репрофайлінга) держоблігацій у портфелі Нацбанку. Для обміну буде випущено нові ОВДП майже на 220 млрд грн із 385 млрд грн (57 %) із терміном погашення в 2017-2030 роках. 1/3 облігацій матиме фіксований дохід, прибутковість 2/3, що залишилися, становитиме показник споживчої інфляції +2,2 % , причому вона не може бути знижена за гіперінфляції. У попередньому проекті Кабміну, що опублікований навесні, ставка з виплат планувалася в розмірі індексу інфляції +1,5 % із можливістю зниження прибутковості за гіперінфляції.
Золотовалютні резерви України на 1 жовтня становлять $18,637 млрд. Вони зросли майже на 20 %, порівняно із початком року, у тому числі за підсумками вересня за рахунок розміщення єврооблігацій – на $602 млн. У вересні НБУ витратив на валютні інтервенції для коригування курсу гривні $165,6 млн, із них $69 млн – на продаж за механізмом "запиту кращого курсу". Обслуговування та погашення держборгу коштувало бюджету $521 млн. На 1 вересня сукупний державний і гарантований державою борг України становив 76,56 млрд, показники на 1 жовтня, після розміщення ОВДП на $3 млрд, ще не опубліковано.
У Тбілісі відбулася зустріч міністрів закордонних справ регіональної міжнародної організації ГУАМ (Грузії, Азербайджана, України та Молдови). Міністр закордонних справ України Клімкін заявив на підсумковій прес-конференції, що проблема територіальної цілісності є спільним викликом країн – учасниць ГУАМ, причому вона в усіх випадках створена Росією. Однак у підсумковій декларації саміту не знайшлося місця темі створення системи безпеки та військово-технічного союзу для повернення окупованих територій.
Новий посол США у Росії Хантсман, який незабаром пристане до виконання обов'язків, заявив, що ключовим питанням взаємин із Росією буде відновлення державного суверенітету України.
Засідання Парламентської Асамблеї НАТО 2020 року відбудеться у Києві. Депутат Фріз заявила, що це рішення свідчить про тісну співпрацю та підтримку України з боку Альянсу. Колишній генеральний секретар НАТО Вершбоу вважає, що Альянс може виконати обіцянку про членство, що було дано 2008 року, якщо Україна продемонструє в найближчі 4 роки переконливі результати у переході на стандарти НАТО.
Вибори нового президента Парламентської асамблеї Ради Європи відбудуться 9 жовтня. Попередній глава ПАРЄ Аграмунт подав у відставку після того, як Асамблея запустила процес його імпічменту після відвідин Сирії, організованих Росією.
No comments:
Post a Comment