Президентська адміністрація миттєво внесла зміни до законопроекту "Про особливості державної політики щодо забезпечення суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях" після того, як парламентський комітет з безпеки та оборони відправив його на доопрацювання, і знову подала його на розгляд. Комітет прийняв проект із поправками, після чого виніс на голосування разом із проектом про подовження на рік "особливого статусу" Донецької і Луганської областей. Голова парламенту Парубій спробував з ходу відкрити голосування, однак трибуну заблокували депутати фракцій Самопоміч і Батьківщина. Опозиція стверджує, що президентські закони порушують Конституцію, надають президенту право застосування військ у мирний час, призведуть до втрати території і легалізують "республіки". Парубій був змушений закрити засідання, оголосивши про перенесення голосування на 6 жовтня. Навколо Верховної Ради зібралися активісти партій "Свобода" і "Національний корпус", які протестували проти будь-яких спроб надання особливого статусу окупованих територій. Протестувальники попередили, що підуть на штурм будівлі, якщо депутати спробують прийняти ці закони. Наприкінці дня президент Порошенко на зустрічі з депутатами своєї фракції намагався переконати присутніх, що прийняття закону – життєва необхідність. Увечері Порошенко провів зустріч із послами Німеччини, Франції і США, на якій обговорив прийняття цих законопроектів. Секретар РНБО Турчинов назвав депутатів, які перешкоджали прийняттю законів, "агентами Кремля".
Верховна Рада прийняла закон про кібербезпеку.
Також прийнято закон, що забороняє гастролі російських артистів в Україні без дозволу СБУ.
Представник ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маліж визнав повний провал усіх проектів, що проводяться банком у сфері приватизації в Україні. Він висловив думку, що підтримку приватизації буде продовжено, якщо Фонд держмайна отримає достатні повноваження.
НБУ спростив порядок переведення валютних коштів за кордон фізичними та юридичними особами, скасувавши вимогу надання скан-копій усіх супровідних документів. Процедуру було скасовано після того, як на банківські установи було покладено обов'язок самостійно виявляти ризикові операції клієнтів.
Завдяки зусиллям Нацбанку, який продав на аукціоні $15,5 млн, курс гривні стабілізувався: 26,80 ₴/$ (-0,01 грн), 31,47 ₴//€ (-0,13 грн), 4,65 ₴/10₽ (+0,01 грн).
No comments:
Post a Comment