Адвокати голови Державної фіскальної служби Насірова повідомили, що не мають наміру вносити за нього заставу до розгляду апеляції на арешт, який намічено на наступний тиждень. Спеціальна антикорупційна прокуратура також збирається подавати апеляцію з вимогою збільшення застави до 2 млрд грн. Посольства США та ЄС висловили задоволення діями українських антикорупційних органів.
Державне підприємство "Енергоринок" опублікувало тарифи на генерацію електроенергії на теплових електростанціях, більшість з яких належать олігарху Ахметову. Вартість електроенергії у лютому виросла до 1,83 грн/кВт•год, порівняно із 1,39 грн/кВт•год у січні, у той час як для АЕС тариф становить 0,46 грн/кВт•год, а для гідроелектростанцій – 0,56 грн/кВт•год.
Рахункова палата України повідомила про зростання податкового боргу за 2014-2016 роки в 4 рази – до майже 59 млрд грн. У звіті Рахункової палати констатовано, що заходи, які проводить Державна фіскальна служба, виявилися неефективними. 88 % цієї заборгованості сформовано за рахунок ПДВ, податку на прибуток підприємств і рентних платежів.
Фонд гарантування вкладів заявив, що за 5 днів вкладникам Платинум Банку виплачено понад 50 % від запланованої суми – близько 2,5 млрд грн.
Керівництво НБУ вирішило централізувати ліцензування різних послуг, для чого прийняло рішення про перетворення на департамент управління реєстрації і ліцензування.
У передсвятковий день пропозиція валюти на міжбанківському ринку перевищувала попит, що викликало незначне зміцнення гривні: 26,96 ₴/$ (-0,06 грн), 28,51 ₴/€ (-0,11 грн), 4,63 ₴/10₽. Обсяг проданої валюти був доволі великий – майже $316 млн. НБУ на ринок не виходив. Національний банк повідомив, що за лютий українці продали валюти на третину більше, ніж купили – на $86 млн.
Верхня палата канадського парламенту підтримала угоду про Зону вільної торгівлі з Україною. Вона набуде чинності після підписання генерал-губернатором Канади та ратифікації Верховною Радою.
Міністр закордонних справ Клімкін виступив на слуханнях у Сенаті США. Він закликав посилити санкції щодо Росії, яка не виконує підписані домовленості. Клімкін повідомив, що РФ перекинула на Донбас понад 100 танків, 200 систем залпового вогню, 800 бронемашин, 1000 артсистем, на українській території постійно перебуває більше 4000 російських військовослужбовців. Міністр закликав законодавців США надати Україні оборонну летальну зброю.
Держсекретар Тіллерсон підтвердив Климкіну, що США не мають наміру вирішувати питання України "у пакеті" з іншими проблемами. За словами Клімкіна, питання підтримки України є "фундаментально важливим" для США.
"Сбербанк Росії" збирається обслуговувати осіб із паспортами невизнаних "республік" "ДНР" і "ЛНР". НБУ повідомив, що в разі підтвердження цієї інформації ініціюватиме застосування санкцій до дочірнього Ощадбанку в Україні. Банк продовжує працювати в Україні, незважаючи на застосування до нього з 2014 року західних санкцій.
У Міжнародному суді ООН Росія озвучила весь набір пропагандистських штампів у відповідь на позов України про введення тимчасових заходів за агресію на Донбасі та порушення прав людини в Криму. Представники російського Мін'юсту заявили, що позов України перебуває поза юрисдикцією ООН, а "громадянська війна" на Донбасі стала наслідком "повалення законної влади" в Києві в лютому 2014 року. За твердженням російських юристів, зброю "повстанці" отримали не із Росії, а "з шахт Донбасу", де вона зберігалася із часів СРСР. Російські представники також відкинули факт поставки зенітно-ракетного комплексу "Бук" із Росії і заявили, що "бойовики" планували збивати з нього військові літаки, а не цивільний авіалайнер.
Прес-секретар МЗС України Беца заявила, що у виступах російських юристів "відчувається страх відповідальності". Слухання подовжаться 8 і 9 березня. Суд винесе остаточне рішення протягом кількох тижнів, однак навіть у разі позитивного для України вердикту, Росія виконувати його не збирається.
No comments:
Post a Comment