|
Відбулася телефонна розмова Порошенка й Трампа |
Головні події і теми доби 04.02.2017 від Digests & Analytics Ukraine
Теми ЗМІ та соцмереж
Відбулася телефонна розмова Порошенка й Трампа.
Інтенсивність боїв під Авдіївкою знизилася.
Росія відмовилася видати 12 "беркутівців", які розстрілювали активістів Майдану.
В Україні
Начальник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Горбатюк заявив, що Росія відмовила в екстрадиції 12 колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут", які розстрілювали активістів Майдану. Причиною названо отримання ними російського громадянства. Горбатюк також повідомив, що з незрозумілих причин апеляційний суд відпустив з-під варти трьох із чотирьох "беркутівців", обвинувачених у вбивствах і насильстві над активістами. Усі четверо з того часу працювали у складі підрозділів МВС і несли службу на блокпостах на в'їзді до зони антитерористичної операції.
Війна
Упродовж минулої доби інтенсивність бойових дій на Донбасі знизилася, проте обстріли позицій українських військ тривають усією лінією фронту. Атаку бойовиків у районі Авдіївки відбито. За офіційними даними штабу антитерористичної операції, один український боєць поранений, ще один – травмований.
Українські ремонтні бригади через обстріли бойовиків так і не змогли відремонтувати електромережі, що живлять Донецьку фільтрувальну станцію. Без води, як і раніше, залишаються Авдіївка, Ясинувата, частина Донецька. У Докучаєвську, на окупованій території, запасів води залишилося на кілька днів. Російські офіцери Спільного центру із контролю та координації обіцяли, що в неділю бригади зможуть продовжити роботу, однак це не є гарантією відсутності обстрілів.
Унаслідок підриву автомобіля в Луганську знищено "начальника управління міліції ЛНР" Анащенка. Експерти не виключають, що таким чином "глава ЛНР" Плотницкий позбавляється конкурентів.
Бойовики не пропустили через пункт пропуску "Майорськ" на окуповану територію колону з 4 вантажівок із гуманітарною допомогою від міжнародної організації People In Need.
Україна й світ
Відбулися телефонні переговори між президентами США та України. Обговорювався майбутній візит Порошенка до США, для підготовки якого у Вашингтон вилетів міністр закордонних справ Клімкін.
До нижньої палати Конгресу США повторно внесено закон про підтримку України, в якому планується посилення санкцій проти Росії і надання різних видів допомоги Україні. Окремо виділено відмову від визнання будь-яких форм російської анексії Криму.
ЄС планує із середини березня подовжити ще на півроку санкції проти понад 100 жителів Росії та України, яких звинувачують в агресії в Криму й на Донбасі. Серед них – особи із найближчого оточення президента РФ Путіна.
Проросійська кандидат у президенти Франції від партії "Національний фронт" Ле Пен заявила, що в разі перемоги ініціюватиме вихід зі складу ЄС і НАТО.
Президент Молдови Додон виступив за надання особливого статусу Придністров'ю.
Тренди
- Колишній глава Одеської облдержадміністрації Саакашвілі збирає коаліцію демократичних сил, яка, на його думку, має змусити владу прийняти новий виборчий закон і призначити позачергові вибори до Верховної Ради. Серед партій і сил, які він прагне залучити до коаліції, – "Самопоміч", "Сила людей", "Демократичний альянс". Зростання кількості тих, що підтримують об'єднаний рух, швидше за все, буде невеликим. Однак, в умовах, за яких головні політичні гравці мають рейтинг 10-15 %, а партію правлячої коаліції "Народний фронт" виборці не підтримують взагалі, і таке об'єднання може дати перевагу. Президент Порошенко та Народний фронт усіляко чинять опір достроковим виборам, стверджуючи, що це розхитає політичну ситуацію в країні. Тому вибори можуть відбутися тільки за умови потужного тиску на владу з боку партій і рухів, що мають велику підтримку в суспільстві./li>
Повний текст дайджесту доступний лише передплатникам. Оформіть будь ласка, підписку, натиснувши кнопку на боковій панелі.
No comments:
Post a Comment