У Лондоні завершилося слухання справи про "борг Януковича" |
Головні події і теми доби 19.01.2017 від Digests & Analytics Ukraine
Теми ЗМІ та соцмереж
В Україні
- Верховна Рада не змогла почати роботу через відсутність кворуму.
- Кабінет міністрів підвищив зарплати чиновникам і співробітникам державних органів на 5-27 % із 1 січня 2017 року.
- Створено Національну громадську телерадіокомпанію України. Вона зареєстрована у формі відкритого акціонерного товариства зі 100 % державною участю та є правонаступником Національної телекомпанії України.
- Заступник міністра юстиції Шкляр заявив, що приватні виконавці почнуть роботу в березні після проходження навчання та складання іспитів. Реєстр виконавців буде відкритим.
- У Києві на вулиці Грушевського пройшла маніфестація прихильників ОУН, Правого сектора та Білого молота, присвячена річниці подій 2014 року. Після нетривалої сутички з поліцією активісти розійшлися.
- Генеральна прокуратура висунула звинувачення у вбивстві активістів Майдану за попередньою змовою в 2014 році співробітникам спецпідрозділу "Беркут". Факти вбивств встановлено документально.
- Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило про початок нової хвилі електронного декларування. У розрахунках при заповненні декларацій застосовується розмір мінімальної заробітної плати в 1378 грн, установлений на 1 січня 2016 року.
- Наглядова рада Приватбанку обрала компанію Ernst & Young для проведення річного аудиту. Вимога про незалежний аудит Приватбанку була прописана в проекті змін до меморандуму про співпрацю України та МВФ.
- Нацбанк протягом 2016 року видав 17 фінансовим небанківським компаніям ліцензії на проведення операцій із готівковою валютою. На початок 2017 року ліцензії видано 30 фінансовим компаніям та Укрпошті.
- Ще один банк із категорії дрібних – "Народний капітал", визнано неплатоспроможним. У липні 2016 року НБУ визнав банк проблемним через відмову власників розкрити структуру власності.
- Офіційний курс гривні щодо основних валют майже не змінився: 27,44 ₴/$ (-0,05 грн), 29,28 ₴/€ (-0,04 грн), 4,62 ₴/10₽ (-0 , 02 грн). Нацбанк на ринок не виходив. Ситуацію на біржі визначають кілька великих гравців. Експерти прогнозують поступове зміцнення гривні з урахуванням необхідності продажу валюти експортерами для проведення бюджетних платежів.
Війна
- Активність бойовиків на Донбасі знизилася, штаб антитерористичної операції зареєстрував 19 порушень режиму припинення вогню. Обстріли позицій українських військ зафіксовані всією лінію фронту. За офіційними даними, втрат серед українських військовослужбовців немає.
- Міністр у справах окупованих територій Черниш заявив, що Україна не збирається відмовлятися від постачання вугілля й металу з "окремих районів Донецької і Луганської областей" (ОРДЛО). Він стверджує, що бойовики постійно шантажують Україну припиненням постачання вугілля. За словами Черниша, про постачання вдалося домовитися завдяки мінському переговорного процесу.
Україна й світ
- У Лондоні завершилися слухання за позовом російського Фонду національного добробуту до України щодо повернення кредиту на суму $3 млрд, виданого уряду колишнього президента Януковича. Суддя пообіцяв винести вердикт найближчим часом.
- Директор-розпорядник МВФ Лагард повідомила, що переговори з узгодження змін до меморандуму про співпрацю з Україною будуть, найімовірніше, завершено протягом кількох днів, після чого Україна може отримати четвертий транш кредиту розширеного фінансування у розмірі близько $2 млрд.
- Інтерпол відмовився реєструвати в міжнародний розшук начальника Генштабу Муженка за запитом Росії. Раніше РФ було відмовлено в оголошенні у розшук глави МВС Авакова та колишнього голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації олігарха Коломойського.
Тренди
- Колектив державного поліграфічного комбінату "Україна" протестує проти призначення директором колишнього топ-менеджера консорціуму ЄДАПС Когута. Призначення було ініційовано віце-прем'єр-міністром Кубівим без обговорення та проведення відкритого конкурсу. Консорціум ЄДАПС, що припинив свою діяльність восени 2016 року, був частиною "схеми" для відмивання грошей на друку офіційних бланків і голограм та користувався потужностями поліграфкомбінату "Україна".
- "Борг Януковича", повернення якого розглядає Лондонський суд, можна було б не повертати в Росії у разі офіційного визнання стану війни з Росією. У цьому випадку $3 млрд можна визнати хабарем російського керівництва вищій посадовій особі України – президенту Януковичу, який після перемоги Майдану звернувся до президента РФ Путіна із проханням про введення військ на територію України.
No comments:
Post a Comment