|
Голландський суд повернув Україні скіфське золото з Криму |
Головні події і теми дня 14.12.2016 від Digests & Analytics Ukraine
Теми ЗМІ та соцмереж
Голландський суд повернув Україні скіфське золото з Криму.
Кабмін затвердив 12-річну шкільну освіту.
Інформаційна атака на Приватбанк набирає обертів.
Депутат Савченко одноосібно домовляється про обмін полоненими з ОРДЛО.
Валютні обмеження подовжено ще на півроку.
В Україні
Конституційний суд закінчив відкриті слухання щодо визнання неконституційним "мовного закону Ківалова-Колесніченка", що розширює права російської мови. Незважаючи на те, що Верховна Рада скасувала закон 24 лютого 2014 року, виконувач обов'язків президента Турчинов не підписав його "до прийняття нового закону". Закон продовжує діяти, а новий – так і не було прийнято.
Кабінет міністрів схвалив нову концепцію середньої освіти, побудовану на триетапному навчанні. Загальна тривалість шкільної освіти становить 12 років.
Суд заарештував на 2 місяці полковника ЗСУ Без'язикова, що підозрюється у державній зраді та роботі на ФСБ. СБУ стверджує, що полковника було завербовано під час перебування в полоні у бойовиків.
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Лутковська повідомила, що колекторська компанія "Дельта М Юкрейн", яка здійснювала верифікацію персональних даних переселенців за дорученням Міністерства фінансів, припинила обробку даних і видалила інформацію зі своєї комп'ютерної системи.
Глава НБУ Гонтарєва вважає, що без продовження зовнішнього фінансування золотовалютні резерви України зменшаться, що негативно вплине на економічну стабільність.
НБУ затвердив порядок інспектування та рейтингування банків, відповідно до міжнародної системи оцінки CAMELSO.
Нацбанк подовжив на півроку – до 15 червня 2017 року – валютні обмеження та вимогу обов'язкового продажу валютної виручки, а також добові ліміти на покупку та зняття готівки з рахунків приватними особами через наявність ризиків для цінової і фінансової стабільності.
Офіційний курс гривні знову знижується: 26,31 ₴/$ (+0,20 грн), 28,00 ₴/€ (+0,30 грн), 4,33 ₴/10₽ (+0,05 грн).
Війна
У ході боїв за попередню добу поранено 4 військовослужбовців. Під час обстрілу бойовиками пункту пропуску "Майорськ" убито мирного жителя, ще одного – поранено. Поранень дістав також прикордонник на КПВВ "Станиця Луганська".
Представник України на переговорах в Мінську, колишній президент Кучма, стверджує, що включення США до переговорного процесу зашкодить йому й не принесе результатів.
Україна й світ
Окружний суд Амстердама, керуючись конвенцією ЮНЕСКО, постановив повернути до України скіфське золото з Криму, яке експонувалося в голландському музеї. Процес повернення може початися за три місяці, протягом яких розглядатиметься російська апеляція. Після окупації Криму російська влада вважає цінності своїми. В Україні експонати буде розміщено в Національному музеї історії у Києві.
Нижня палата парламенту Канади затвердила угоду про зону вільної торгівлі з Україною. Воно набуде чинності після ратифікації Сенатом.
Видання Forbs четвертий рік поспіль називає президента РФ Путіна найвпливовішим політиком світу, оскільки він "завжди домагається поставленої мети, зневажаючи міжнародними нормами".
У документі, прийнятому Європарламентом за механізмом скасування безвізового режиму, передбачено введення цієї процедури в разі відмови країни-партнера від реформ і боротьби з корупцією.
Тренди
Депутат Савченко стверджує, що домовилася про обмін 52 українських полонених і заручників на 226 бойовиків. Представник України в гуманітарній підгрупі на Мінських переговорах, заступник голови Верховної Ради Геращенко, повідомила, що відеоконференцзв'язку з обміну полоненими не відбулася через неучасть російської делегації і представників "ЛНР" і "ДНР". Таким чином, сили, що стоять за Савченко, демонструють, що вона одна спроможна зробити більше, ніж всі учасники переговорів у Мінську. Савченко неодноразово зустрічалася з ватажками бойовиків і відвідувала окуповану територію без узгодження з СБУ. Вона є членом комітету Верховної Ради з безпеки та оборони й має доступ до державної таємниці.
Президент Порошенко вважає, що такі переговори не принесуть користі Україні та поклав відповідальність за дії Савченко на політичну силу, від якої вона обиралася, – партію "Батьківщина".
- Прес-служба Приватбанку стверджує, що на нього йде потужна скоординована атака та підкреслює, що така кампанія спрямована проти клієнтів банку та є спробою дестабілізації політичної ситуації у країні. У соціальних мережах і ЗМІ поширюються чутки про можливу його націоналізацію. Представники Приватбанку стверджують, що всі вимоги з програми докапіталізації своєчасно виконуються. У законодавстві немає поняття націоналізації приватних компаній. Глава НБУ Гонтарєва вважає, що інформація про стан фінустанови є банківською таємницею, проте у звіті про фінансову стабільність окремою темою стала верифікація виконання банком фінансових нормативів. Заступник голови правління Приватбанку Горохівський стверджує, що 80 % депозитів є терміновими, їх швидке вилучення вкладниками неможливо, тому банк спроможний упоратися з відтоком коштів через чутки. У разі "націоналізації" ітиметься просто про зміну власників, клієнти ж відчують.
- Вибори держсекретарів міністерств спричинили конфлікти в трьох міністерствах, ще у трьох – конкурси зірвано. Кабмін так і не анулював їх результати, отже чиновники мають пристати до роботи з 1 січня. На посаду держсекретаря уряду претендував протеже партії "Батьківщина" Федорчук, однак прем'єр-міністру Гройсману вдалося просунути свого висуванця, міністра кабінету міністрів Саєнка.
Повний текст дайджесту доступний лише передплатникам. Оформіть будь ласка, підписку, натиснувши кнопку на боковій панелі.
No comments:
Post a Comment