Міністерство економічного розвитку оголосило про зростання ВВП України за 10 місяців на 1,2 % і підтвердило прогноз зростання ВВП на 2016 рік на рівні 1 %.
Міністерство аграрної політики повідомило про рекордний урожай зернових і зернобобових культур у 2016 році. Він склав 64,2 млн т, що на 4 млн т більше, ніж минулого року.
Національне агентство з питань регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг підвищило тарифи на опалення для юридичних осіб і бюджетних організацій на 22 %. Тарифи для релігійних організацій не змінилися.
Укртелеком підвищив на 10 % тарифи на стаціонарний телефонний зв'язок для бюджетних організацій і населення з 1 грудня, а з 1 січня для бюджетних організацій – ще на 20 %.
На період новорічних свят Укрзалізниця скасувала онлайн-резервування квитків для припинення спекуляцій і незаконного перепродажу.
Всесвітній банк скоротив фінансування Укравтодору на 2017 рік на $220 млн у зв'язку з "недостатньою швидкістю обігу коштів" у компанії.
Курс гривні продовжує швидко падати: 25,90 ₴/$ (+0,26 грн), 27,56 ₴/€ (+0,31 грн), 4,04 ₴/10₽ (+0,01 грн). За оцінкою фінансових аналітиків, на курс тисне зайва гривнева ліквідність. Окрім того, імпортери інтенсивно скуповують валюту перед піком передноворічних продажів. Валюту також купують компанії для виведення дивідендів. На стабільність упливає і погіршення суспільно-політичної ситуації в країні. Тому експерти прогнозують подальше зростання попиту на валюту і поступову девальвацію гривні, яка змусить НБУ продавати валюту для підтримки курсу.
Після підписання угоди про скорочення видобутку нафти країнами ОПЕК ціни на світових ринках стрімко зростають. За два останні дні нафта марки Brent подорожчала більш ніж на 15 % до $54,5 / барель.
Президенти Польщі та України висловили обурення рішенням Єврокомісії дозволити Газпрому збільшити обсяги прокачування через газопровід OPAL, що дасть можливість російському газовому монополісту зменшити транзит через Україну і підриває енергетичну безпеку ЄС.
Між міністерствами оборони України і Польщі підписано договір у сфері ракетобудування і використання ракетних технологій.
Печерський суд наклав арешт на скіфське золото, що належить Україні і знаходиться як експонат у музеї Амстердамського університету. Прокуратура АР Крим, яка розслідує справу, направила в Інтерпол запит про розшук золота. Музей відмовляється повернути цінності до рішення суду щодо визнання їх приналежності. На золото, вивезене з Криму, претендує і Росія.
Палата представників Конгресу США підтримала законопроект про заборону військового співробітництва з РФ.
No comments:
Post a Comment