|
Директор Національної телекомпанії Аласанія подав у відставку |
Головні події і теми дня 01.11.2016 від Digests & Analytics Ukraine
Теми ЗМІ та соцмереж
Директор Національної телекомпанії Аласанія подав у відставку.
Депутати скасували підвищення своїх зарплат.
Генпрокуратура перевірить чиновників і депутатів, які задекларували понад $100 тис. готівкою.
В Україні
Директор Національної телекомпанії України Аласанія написав заяву про відставку, мотивуючи її намаганням уряду урізати і без того мізерний бюджет компанії і перенаправити кошти на проведення пісенного конкурсу Євробачення-2017. Журналісти, медіа-експерти та депутати звернулися до президента Порошенко з вимогою про припинення саботажу громадського телемовлення урядом, відновлення фінансування в повному обсязі та відмови від виділення коштів на Євробачення за рахунок суспільно важливого проекту.
Верховна Рада скасувала підвищення зарплат депутатам у 2017 році.
Депутати не знайшли голосів для подолання вето президента на закон про приватизацію житла в гуртожитках і повернули його на доопрацювання.
Прийнято за основу законопроект про скасування збору до Пенсійного фонду при проведенні операцій з готівковою валютою в розмірі 2 %.
У першому читанні підтримано відрахування до бюджетів областей, районів і територіальних громад 5 % надходжень від рентних платежів за видобуток нафти та газу.
Національній раді з питань телебачення і радіомовлення дозволено штрафувати телерадіокомпанії без попереднього оголошення попередження.
Термін подання Кабміном проекту держбюджету на 2017 рік продовжено до 13 листопада.
Міністерство енергетики затвердило прогнозний баланс електроенергетичного ринку на 2017 рік. Понад половину електроенергії буде вироблено атомними станціями, майже 40 % - ТЕС і ТЕЦ. Міністр енергетики Насалик вважає, що Україна у змозі обійтися без імпорту електроенергії.
Окружний адміністративний суд Києва заборонив передачу державної частки в проекті розвідки та видобутку сланцевого газу на Юзівській газоносній площині компанії Yuzgaz B.V.
Генеральна прокуратура провела обшуки в офісах та на об'єктах компанії БРСМ-нафта у рамках розслідування справи про ухилення від сплати податків на загальну суму близько 1 млрд грн.
Генеральний штаб повідомив про зарахування до оперативного резерву Збройних сил понад 100 тисяч військовослужбовців, які пройшли строкову службу в 2015-2016 рр.
PayPal не збирається заходити на ринок українських електронних платежів наступного року. Експерти відзначають, що компанія планує експансію в дворічному циклі, керуючись виключно економічною привабливістю ринків та простотою взаємодії з центральними банками.
Міністерство фінансів не змогло продати гривневі облігації з терміном погашення від півроку до 5 років через відсутність пропозицій.
За оцінкою Нацбанку, в готівковому обігу знаходиться близько 310 млрд грн в банкнотах і 2 млрд грн в монетах.
НБУ повідомив про скорочення збитку українських банків майже у 4,5 раза, до 11,6 млрд грн, завдяки зменшенню відрахувань до резервів під активні операції.
Офіційний курс гривні з початку тижня плавно знижується, як і передбачали експерти: 25,58 ₴/$ (+0,07 грн), 28,21 ₴/€ (+0,28 грн), 4,05 ₴/10₽ (-0,01 грн). Експортери, закривши зобов'язання по податках, притримують валюту, що викликає ослаблення гривні. НБУ на торги не виходив.
Війна
Згідно з офіційними зведеннями штабу АТО, українська армія не зазнала втрат за попередню добу, проте прес-служба Луганської обласної військово-цивільної адміністрації повідомила про поранення одного військового в результаті обстрілу в Кримському. Бойовики ведуть безперервні обстріли в околицях Маріуполя, в промзоні Авдіївки та в Кримському. Порушення режиму припинення вогню зафіксовано біля Станиці Луганської, обраної в якості однієї з ділянок для розведення військ.
Україна і світ
Агентство Reuters оприлюднило результати розслідування, які свідчать про відновлення Росією в окупованому Криму радянських військових об'єктів та будівництва нових військових баз. Ця реконструкція є частиною широкомасштабного плану зведення лінії військових об'єктів уздовж усього західного кордону РФ, що підтверджує скочування ситуації в Європі до "холодної війни".
Тренди
- Генеральний прокурор Луценко повідомив про намір перевірити сплату податків депутатами і чиновниками, які задекларували понад $100 тис. готівкою або на рахунках в банках, а також подарунки вартістю понад $10 тис. Він стверджує, що депутати пишуть один на одного доноси після ознайомлення з деклараціями.
Експерти припускають, що ці перевірки можуть стати приводом для легалізації корупційних доходів, а також бути використані владою для переслідування або шантажу опонентів. Експерти громадянської мережі "Опора" оцінили вартість матеріальних і нематеріальних активів у деклараціях чиновників і депутатів у понад 12 млрд грн, проте активісти громадянського суспільства та деякі аналітики вважають, що суму занижено в рази.
- Глава НБУ Гонтарева дала розгорнуте інтерв'ю "Громадському телебаченню”. Вона заявила, що в результаті чистки банківського сектора з ринку було виведено 82 банки, частина з яких використовувалися як конвертаційні центри та не виконували функції банківських установ. Це дозволило підняти довіру населення до банків, що призвело до зростання обсягу депозитів з початку року на 7%. За словами Гонтаревої, власники і менеджмент банку "Михайлівський" проводили шахрайські операції, що не дозволяє Фонду гарантування вкладів здійснювати виплати вкладникам. Вона переклала відповідальність за те, що трапилося, на Національний комітет з регулювання у сфері фінансових послуг та Антимонопольний комітет. Гонтарева повідомила, що до Верховної Ради подано законопроект, який передає Нацбанку право нагляду за фінансовими, страховими і кредитними компаніями, проте депутати не хочуть його приймати.
“Приватбанк” може бути націоналізовано, якщо він не виконає програму докапіталізації, розраховану на 3 роки. Системний банк, за словами Гонтаревої, не може бути переданий Фонду гарантування вкладів через небезпеку обвалу фінансової системи.
Гонтарева звинуватила депутата Таруту та членів парламентського комітету з грошово-кредитної політики в підриві довіри до голови Нацбанку і до регулятора, а також повідомила про подання на них заяв до Генпрокуратури, СБУ і НАБУ з вимогою розслідування надання заздалегідь неправдивої інформації.
Повний текст дайджесту доступний лише передплатникам. Оформіть будь ласка, підписку, натиснувши кнопку на боковій панелі.
No comments:
Post a Comment