Президент Порошенко звільнив голову Миколаївської обласної адміністрації Мерікова. Заступника Мерікова – Романчука затримано правоохоронцями у справі про корупцію та отриманні хабара.
До України на запрошення прем'єр-міністра Гройсмана прибули 11 співробітників митної і прикордонної служби США для надання допомоги у проведенні реформ на митниці.
Військова прокуратура направила до суду справу за звинуваченням у державній зраді колишнього заступника командувача Військово-морськими силами Єлісєєва.
Міністерство охорони здоров'я дозволило допуск родичів пацієнтів до реанімаційних відділень.
Комітет Верховної Ради підтримав подання Генпрокуратури про притягнення до відповідальності депутата Онищенка. Генеральний прокурор Луценко заявив, що готові й інші подання щодо кількох депутатів.
НАБУ провело обшуки в квартирах, що належать заступнику військового прокурора Кулику. Згідно із заявою Генпрокуратури, Кулик вів слідство щодо розкрадання бюджетних коштів олігархом Курченком – спільником колишнього президента Януковича. Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницький стверджує, що обшук не має на меті перешкоджати слідству у справі Курченка.
Держстат повідомив про зростання в травні середньої заробітної плати на 2 % – до 4984 грн. Порівняно із тим самим періодом 2015 року вона зросла більш ніж на 23 %.
НБУ трохи укріпив офіційний курс гривні: 24,85 ₴/$ (-0,02 грн), 27,56 ₴/€ (+0,04 грн), 3,87 ₴/10₽ (+0,07 грн).
Ситуація на Донбасі продовжує погіршуватися. Ще однією гарячою точкою став дебальцевський напрямок. Тут у ході переслідування диверсійної групи підрозділи українських військ вклинилися на кілька кілометрів на окуповану бойовиками територію. Це спричинило різку активізацію обстрілів й атак з боку бойовиків. За офіційними даними, поранено четверо військовослужбовців. Загиблого добровольця, знаменитого оперного співака Слєпака, у даних не згадано.
За оцінкою управління ООН з прав людини, у ході військових дій на Донбасі загинуло понад 9,5 тис. осіб, із них 2 тис. – цивільні особи; майже 22 тис. – дістали поранень. Помічник генерального секретаря ООН Шимонович вважає наведені дані неточними, реальна кількість жертв може бути набагато більшою, ситуація розвивається непередбачувано.
Відбувся черговий етап мінських перемовин з врегулювання на Донбасі. Спецпредставник ОБСЄ Сайдік оголосив про домовленість з приводу відновлення постачання вугілля з окупованої території. Сторони також домовилися про розведення сил у двох населених пунктах – Золотому та Петровському. Однак ключові питання про безпеку й обмін полоненими залишилися невирішеними.
Заступник міністра у справах окупованих територій Тука стверджує про створення на лінії розмежування співробітниками силових структур каналів контрабанди, що ефективно функціонують. Спостерігачі на окупованій території підтверджують наявність у магазинах великої кількості товарів і продуктів, що швидко псуються, вироблених на неокупованій території.
Влада проігнорувала смерть видатного українського оперного співака Василя Сліпака, що воював на Донбасі у складі "Правого сектора". Спікер адміністрації президента з питань АТО Лисенко згадав про його загибель, коли цю інформацію вже неможливо було приховати.
Представники влади та ЗМІ вперто намагаються вселити у думки українців, що нічого страшного на сході країни не відбувається, новини про війну не є головними. Загибель захисників України зведена до "статистики", що озвучується спікерами адміністрації президента на прес-конференціях. Однак ситуація на фронті погіршується із кожним днем, щодня гинуть і дістають поранень військовослужбовці та мирні жителі.
На початку тижня з'явилася інформація про створення двох нових політичних партій. Серед їх організаторів – учасники "антикорупційних форумів", що проводяться командою глави Одеської обласної адміністрації Саакашвілі. З урахуванням невизначеності зі статусом уряду на початку року, проведення дострокових парламентських виборів восени було цілком ймовірним. За оцінками різних соціологічних служб, "антикорупційна партія" могла б набрати на них від 3 до 12 %, що давало шанси на формування фракції у парламенті. Однак до літа цей рух розкололося на дві частини, які вирішили створювати окремі політичні сили. На думку аналітиків, сумарний рейтинг створюваних партій буде нижчий, ніж в єдиного руху, а шанси потрапляння до Верховної Ради стають примарними. Більш того, вони відтягуватимуть голоси виборців у інших демократичних сил, що знижує їхні шанси потрапляння до парламенту. Відповідно, збільшуються шанси президентської партії і Опозиційного блоку, які працюють в іншому електоральному полі.
No comments:
Post a Comment