У стамбульському аеропорту "Ататюрк" стався масштабний теракт. Двоє терористів-смертників прорвалися до зали вильоту та підірвали бомби. Загинуло понад 30 людей, близько 150 – поранено. У цей момент з аеропорту мали вилетіти два рейси до України. Генконсул у Стамбулі Боднар повідомив про загибель, щонайменше, однієї громадянки України.
Прем'єр-міністр Нідерландів Рютте заявив, що його країна підпише угоду про асоціацію Євросоюзу з Україною тільки в разі, коли будуть зняті питання, поставлені на референдумі. Більшість голландців, які проголосували на референдумі 6 квітня, висловилися проти угоди про асоціацію з Україною. На думку Рютте, текст угоди, можливо, і не буде змінений, оскільки інші країни союзу продовжать працювати відповідно до ратифікованих ними документів.
Європарламент у резолюції з приводу Brexit закликав Велику Британію прискорити процес виходу з ЄС, а сам союз зробити кращим і демократичнішим. Міністри закордонних справ Франції Еро та Німеччини Штайнмаєр запропонували посилити інтеграцію, економічну, фінансову й податкову конвергенцію у зоні євро, аж до створення загальноєвропейського бюджету та Європейського валютного фонду. Країни "Вишеградської четвірки" виступають проти поглиблення інтеграції у ЄС і зміни загальної політики безпеки, що обмежують самостійність країн – членів союзу. Президент США Обама закликав не впадати у фінансову істерику з приводу Brexit, а розглядати подію як паузу у повній європейській інтеграції. Парламент Нідерландів не підтримав ініціативу щодо проведення референдуму про вихід із ЄС.
Президент РФ Путін оголосив про запуск програми виробництва новітніх озброєнь. Особливий акцент буде зроблено на високоточних системах.
На початку тижня з'явилися повідомлення про створення двох нових партій. Можливо, незабаром з'явиться ще одна, за участі політтехнолога Березовця й депутата Геращенка, радника міністра внутрішніх справ Авакова. Аналітики пов'язують інтенсивну появу нових політпроектів із можливою підготовкою до позачергових парламентських виборів, які можуть відбутися восени. При цьому жодна із партій не має ідеології і не пропонує конкретних кроків із виходу країни із кризи.
Події в Євросоюзі після оголошення результатів референдуму у Великій Британії демонструють, що цей варіант був заздалегідь прорахований керівництвом провідних країн Європи. Відцентрові процеси на континенті посилюються із величезною швидкістю. Усі ці зміни об'єктивно розхитують західну систему безпеки та грають на руку агресивним планам керівництва Росії.
Президент Туреччини Ердоган не підтвердив повідомлення про вибачення, принесені Росії з приводу збитого літака. Він заявив, що шкодує про загибель пілота та співчуває його родині. Наступного же дня в аеропорту Стамбула “Ататюрк”, що входять до п'ятірки найбільших європейських авіахабов, стався масштабний теракт. Влада Туреччини не пов'язує його з Росією, проте деякі оглядачів припускають, що терористи-смертники в аеропорту могли бути членами організацій, пов'язаних із російськими спецслужбами. Теракт розхитує основи безпеки й демонструє нездатність європейських спецслужб ефективно протидіяти терористичній загрозі, що шириться .
No comments:
Post a Comment