Національне антикорупційне бюро в ході проведених графологічних експертиз ідентифікувало підписи деяких осіб, що фігурують у "чорній бухгалтерії" Партії регіонів. Документи передано до НАБУ генералом СБУ Трепаком. Глава бюро Ситник заявив, що жоден із тих, хто заявляв про підробку своїх підписів, не з'явився до НАБУ, щоб надати зразки почерку.
Ситник переконаний у необхідності створення спеціалізованого антикорупційного суду для забезпечення ефективної роботи свого відомства.
Глава Верховної Ради Парубій заявив, що винесе на голосування список нових членів ЦВК тільки тоді, коли фракції досягнуть згоди з цього питання. Розгляд постанови перенесено на прохання глав кількох фракцій.
Парубій стверджує, що в парламенті немає достатньої кількості голосів для прийняття законів про особливий статус "окремих районів Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) і місцевих виборах на окупованій території.
Він повідомив, що голосування про зняття недоторканності з депутата Онищенка, якого прокуратура звинувачує в побудові схем розкрадання бюджету через закупівлі українського газу, намічено на 5 липня.
Міністр освіти Гриневич повідомила, що наступного навчального році шкільні підручники будуть безоплатними.
Офіційні особи ЄС повідомили, що процес виходу Великої Британії зі спільноти може тривати близько двох років. Канцлер Німеччини Меркель квапить керівництво Великої Британії визначитися зі своїми діями якомога швидше. Президент Олланд вважає, що Франція та Німеччина мають взяти на себе відповідальність за єдність Євросоюзу.
Електронна петиція про повторний референдум проти виходу Великої Британії з ЄС набрала більше 3 млн підписів. Влада перевіряє петицію на наявність "накруток", однак для винесення питання на розгляд парламенту достатньо всього 100 тис. голосів.
На думку англійських політиків, парламент може відмовитися приймати підсумки референдуму. Результати його можуть бути дезавуйовані проведенням повторного референдуму або достроковими парламентськими виборами.
На порядку денному самміту ЄС, який відбудеться 28-39 червня, – результати референдумів у Великій Британії щодо виходу з Євросоюзу та в Нідерландах про долю договору про асоціацію України та ЄС. На зустрічі буде представлена нова зовнішньополітична стратегія союзу, підготована відомством комісара з іноземних справ Могеріні.
Заступник голови Верховної Ради Геращенко заявила, що Україна готує "жорстку реакцію" на резолюцію ПАРЄ про відновлення відносин з Росією. Аналогічну відповідь буде дано й на доповідь Генерального секретаря Ради Європи Янгланд з приводу дотримання прав людини в Україні, в якій не була описана ситуація в окупованому Криму й на Донбасі, "оскільки спостерігачі не змогли туди потрапити".
Польща запропонувала створити міжпарламентську асамблею у складі "Вишеградської четвірки", України та Румунії. Ця заява підкріплює ініціативу президента Дуди про створення спільноти держав Міжмор'я – від Балтійського до Чорного й Адріатичного морів, в якому Польща має відігравати провідну роль.
No comments:
Post a Comment