Ситуація на Донбасі після невеликого затишшя знову погіршується, кількість обстрілів українських позицій зростає. Бойовики виявляли активність в околицях Донецька – у Мар'їнці та промзоні Авдіївки, на маріупольському напрямку – у Старогнатівці й біля Новотроіцокго, у Станиці Луганській і на светлодарскому виступі. При підриві на розтяжці в Луганській області загинуло двоє військовослужбовців, ще четверо – дістали поранень унаслідок обстрілів.
Донбаські "республіки" провели військові паради за участі великої кількості військової техніки, яка мала бути відведена від лінії фронту, відповідно до мінських домовленостей. Представники місії ОБСЄ заявили, що їхні спостерігачі не відвідували паради, проте участь в заходах важких озброєнь є порушенням мінських угод. Офіційні українська влада не відреагували на порушення.
Радник глави СБУ Тандит заявив, що в полоні перебуває 127 українських військовослужбовців, із них 12 – у Росії.
Міністр у справах окупованих територій Черниш заявив, що у влади є план деокупації Донбасу, але він не може його оголосити до затвердження урядом.
Міжнародне бюро журналістських розслідувань опублікувало чергову порцію інформації про офшорні фірми, залучені до скандалу Panama Papers.
Генеральний секретар ОБСЄ Заньєр готовий обговорювати різні формати поліцейської місії на Донбасі, проте конкретних пропозицій щодо складу та мандату такої місії поки не надходило.
В Ірані проведені успішні випробування балістичної ракети дальнього радіусу дії.
США та Росія зробили спільну заяву щодо мирного врегулювання в Сирії і закликали сторони конфлікту негайно припинити напади на цивільних осіб, у тому числі атаки на медичні установи та інфраструктурні об'єкти. При цьому Росія продовжує перекидання військ і техніки до Сирії.
Президент Євроради Туск заявив, що лідери країн "великої сімки" готові посилити санкції щодо Росії, яка веде агресивні дії проти України.
Росія оголосила про намір створити потужне угрупування із трьох танкових дивізій на західних кордонах "для протидії НАТО". Танкові з'єднання призначені для наступальних дій.
Президент Туреччини Ердоган вважає одним із головних цілей країни вступ до ЄС та очікує найближчим часом скасування візового режиму для турецьких громадян.
No comments:
Post a Comment