Верховна Рада може голосувати за "особливий статус" у будь-який час |
Головні події і теми дня 18.03.2016 від Digests & Analytics Ukraine
Теми ЗМІ та соцмереж
- Верховна Рада може голосувати за "децентралізацію" та "особливий статус" у будь-який час.
- Путін відвідав окупований Крим.
- Народний фронт вимагає від Порошенка визначеності щодо коаліції та уряду.
В Україні
- Конституційний суд дозволив голосувати за зміни до Конституції на будь-який "наступній сесії" Верховної Ради. Ініціювала розгляд питання в Конституційному суді група депутатів Блоку Порошенка через неможливість прийняття поправок до основного закону конституційною більшістю у відведений для цього час.
- Національний депозитарій України очолить литовський громадянин Бакас, який попередні чотири роки керував подібним закладом у Литві.
- Міністерство економічного розвитку повідомило, що аудит за 2014 рік пройшли тільки шість державних підприємств, 10 – підписали контракти на проведення аудиту, інші – саботують перевірки.
- Держприкордонслужба відновлює комплектування підрозділів призовниками.
- Компанія "Укрспирт" повідомила про підвищення ціни на спирт на 19 % з 1 квітня 2016 року.
- Міністр енергетики Демчишин повідомив, що рішення про підвищення тарифів на газ для населення ще не прийнято. Із цього питання йдуть переговори з МВФ.
- Нацбанк вирішив зміцнити гривню перед вихідними: 26,24 ₴/$ (-0,46 грн), 29,60 ₴/€ (-0,60 грн), 3,84 ₴/10 ₽ (-0,06 грн).
Війна
- У зоні бойових дій на Донбасі знову поновилися масовані обстріли та атаки бойовиками після невеликого затишшя, викликаного появою спостерігачів ОБСЄ. У ході бойових дій українська армія зазнала втрат. Один військовослужбовець загинув унаслідок підриву на міні, ще троє – поранені.
- Зведена мобільна група по боротьбі з контрабандою потрапила під обстріл в Ясинуватському районі. Глава Луганської військово-цивільної адміністрації Тука вважає, що група була обстріляна українськими військовослужбовцями, які беруть участь в нелегальному бізнесі з перетинання лінії розмежування.
- Україна отримала від іноземних партнерів майже $650 млн фінансової допомоги. Велика частина коштів спрямована на окуповані території Донбасу.
Україна й світ
- Лідери всіх держав – членів Євросоюзу закликали Росію звільнити Надію Савченко та всіх незаконно утримуваних українців. ЄС закликав країни – учасниці ООН приєднатися до санкцій щодо Росії.
- МЗС висловив протест з приводу неузгодженого візиту російського президента до окупованого Криму.
- Російська авіація продовжує бомбардування в Сирії, підтримуючи війська президента Асада, незважаючи на оголошене президентом Путіним виведення військ із країни.
- ЄС і Туреччина досягли угоди, за якою всі нелегальні мігранти, що прибули до Європи після 20 березня, будуть депортовані назад. Угода має бути затверджена всіма главами держав ЄС.
- Міністр закордонних справ Литви Лінкявічус заявив, що санкції щодо Росії мають бути посилені, оскільки існуючі – не справляють на неї належного впливу.
Тренди
- Конституційний суд зробив подарунок президенту Порошенку, визнавши, що рішення про внесення змін до Конституції може бути прийнято Верховною Радою не на наступній сесії після голосування в першому читанні, а на будь-якій наступній. Професор Києво-Могилянської академії Мусіяка, один із авторів Конституції, стверджує, що таким рішенням Конституційний суд суперечить сам собі, оскільки рішення з цього ж питання було прийнято 2002 року. Подібним чином Конституційний суд у 2010 році сприяв конституційному перевороту Януковича, прийнявши рішення, протилежне до рішення від 2005 року. Експерти вважають, що таким чином руйнується вся система правосуддя. Вільне трактування Конституції ставить під сумнів обов'язковість виконання будь-яких законодавчих актів. Конституційний суд продемонстрував, що він, як і в 2010 році, повністю перебуває під контролем президента й не є незалежним органом влади. Журналісти неодноразово писали про те, що судді Конституційного суду живуть не відповідно до своїх статків, що свідчить про їх підкуп чинною владою.
- Згідно з висновком експертів ООН, на окупованій території Донбасу перебуває велика кількість іноземних громадян, які беруть участь у збройному конфлікті проти України. Серед них – найманці, що воюють за винагороду, особи, звільнені із в'язниць під зобов'язання участі в бойових діях, і переконані "волонтери", яких активно вербують через російські соціальні мережі. Експерти вказують, що українська влада не вживає достатніх заходів для того, щоб найманці понесли реальну відповідальність.
No comments:
Post a Comment