Президент Порошенко підписав закон про соціальні гарантії офіцерам-призовникам.
Порошенко закликав до швидкої та ефективної люстрації суддів. Для цього він ініціював внесення змін до Конституції, які пройшли громадські слухання та направлені для оцінки до Венеціанської комісії.
Конституційний суд приступив до розгляду конституційності закону про люстрацію, незважаючи на протести активістів і депутатів, що вимагають звільнення суддів, призначених колишнім президентом Януковичем.
Глава ЦВК Охендовський повідомив про проведення другого туру виборів мерів великих міст 15 листопада. За його словами, вибори в Маріуполі мають відбутися, оскільки виборчий процес зупинити вже не можна.
Згідно з аналізом громадських активістів, найбільшу кількість представників Партії регіонів включено до списків кандидатів від Блоку Петра Порошенка, трохи менше їх у списках партій "Відродження" і "Наш край".
Суд скасував арешт, накладений на підприємство Рівнеазот концерну Ostchem, що належить олігарху Фірташу після досягнення мирової угоди з Нафтогазом про оплату боргів за газ. Підприємство відновило роботу.
Майно Укрнафти на суму понад 9 млрд грн описано за борги з податків.
Україна планує відновити імпорт електроенергії із Росії у листопаді.
Національний банк оголосив про зняття низки обмежень на валютному ринку. Валюта, що надходить у вигляді грантів і до нерездіентів, що беруть участь у приватизації, більше не підлягає обов'язковому продажу. Скасовано ліміт видачі гривневої готівки через каси та банкомати для валютообмінних операцій з фізичними особами. Знято заборону на оплату міжнародних телекомунікаційних послуг українськими компаніями без підтверджуючих документів.
НБУ трохи підвищив офіційний курс національної валюти: 22,28 ₴/$ (-0,33 грн), 25,21 ₴/€ (-0,46 грн), 3,55 ₴/10 ₽ (-0,06 грн).
Президент США Обама ветував проект військового бюджету на 2016 рік, прийнятий Конгресом. У ньому, зокрема, передбачалася закупівля озброєння для України на $300 млн. МЗС запевняє, що вето не пов'язано з допомогою Україні.
Президент РФ Путін виступив на дискусійному форумі "Валдай" у Сочі, де визнав, що без участі США та України конфлікт в Донбасі врегулювати не вдасться. Він також звинуватив Україну в порушенні мінських угод. Путін стверджує, що США, установлюючи нові системи ПРО біля кордонів Росії, є загрозою її системі влади та ядерному потенціалу. Коментуючи ситуацію в Сирії, він заявив: якщо конфлікт неминучий, потрібно завдавати удару першим.
Посол США в ООН Пауер розкритикувала дії Путіна в Сирії, заявивши, що бомбардування тільки зміцнили позиції терористичної Ісламської держави, що дозволило захопити їй нові території. Унаслідок авіаударів загинуло не менш як 100 мирних жителів, 85 тис. – стали біженцями. Держсекретар США Керрі заявив, що мирному врегулюванню в Сирії заважає президент Асад. Агентство Reuters провело аналіз точок завдання авіаударів і встановило, що більше 80 % з них завдано по територіях, що контролює опозиція до президента Асаду, а не по позиціях Ісламської держави. Сенатор Маккейн заявив, що угода з Путіним розчистила небо над Сирією для російської авіації.
Протягом тижня до Сирії прибуло більше ста російських кораблів.
- Бомбардування Сирії підняли рейтинг Путіна в Росії до рекордної позначки в 90 %.
No comments:
Post a Comment