МВФ виділив Україні черговий транш стабілізаційного кредиту |
Головні події і теми дня 31.07.2015 від інформаційного агентства Digests & Analytics Ukraine
Теми ЗМІ та соцмереж
- МВФ виділив Україні черговий транш стабілізаційного кредиту.
- Конституційний суд визнав конституційним проект закону про децентралізацію влади, включаючи згадку про особливий статус Донбасу.
- Прем'єр-міністр Яценюк назвав ситуацію в енергетиці кризовою.
В Україні
- Конституційний суд оголосив, що проект закону щодо внесення змін до Конституції про децентралізацію влади не обмежує права громадян, не розглядається в умовах воєнного або надзвичайного стану та не є повторним переглядом одних і тих самих положень Основного закону.
- Слов'янська ТЕС зупинила роботу через неможливість налагодити постачання вугілля. Якщо використовувати вугілля, заарештоване правоохоронцями на складах, а також те, що наразі транспортується, то один блок ТЕС може працювати протягом кількох днів.
Прем'єр-міністр Яценюк збере антикризовий енергетичний штаб для термінового виправлення кризової ситуації в енергетичному секторі. За його словами, більше половини систем ЖКГ не готові до зими. - Кабінет міністрів доручив "Укртранснафті" передати технологічну нафту для виробництва палива на потреби армії та силових структур і створити стратегічні запаси нафтопродуктів.
Компанія "Укрнафта" заявляє про готовність припинити видобуток палива через відмову "Укртранснафти" приймати й транспортувати нафту, незважаючи на передоплату. У результаті Кременчуцький нафтопереробний завод, що належить олігарху Коломойському, залишився без постачання палива. Керівництво "Укртранснафти" повідомило, що збій у постачанні зумовлений аварією на магістральному нафтопроводі.
Апеляційний суд Волинської області зобов'язав "Укртранснафту" повернути на посаду керівника, якого було усунено в березні 2015 року наглядовою радою компанії. - Міжнародний клуб кредиторів погодився списати лише близько 5 % державного боргу України, однак цього недостатньо для забезпечення своєчасного погашення зобов'язань. Кредитори пропонують подовжити термін виплат і знизити відсоткові платежі, однак відмовляються піти на умови українського уряду, який вимагає списання 40 % боргів.
- MВФ виділив черговий транш стабілізаційного кредиту в сумі $1,7 млрд. Національний банк істотно зміцнив курс гривні: 21,13 грн/$ (-0,48 грн), 23,17 грн/€ (-0,49 грн), 3,50 грн/10 руб (-0,16 грн). НБУ посилив санкції до комерційних банків за перевищення ліміту купівлі валюти. Облікову ставку залишено на рівні 30 %, що фактично закриває кредитування бізнесу. НБУ пояснює ці заходи підтримкою процесу зниження інфляції.
Війна
- Протягом доби позиції і населені пункти на контрольованих Україною територіях Донецької і Луганської областей понад 70 разів піддавалися обстрілам із важкого озброєння та атакам бойовиків. Двоє військовослужбовців загинуло, п'ятеро – поранено.
Бойовики, погрожуючи застосуванням зброї, не допустили інспекторів ОБСЄ до зони, контрольованої ними в околицях Маріуполя. - Спікер Генерального штабу Селезньов заявив, що президент Порошенко доручив членам контактної групи з переговорів у Мінську розробити до 3 серпня документ про демілітаризацію Широкиного. При цьому штаб АТО стверджує, що відводиться тільки важке озброєння, а підрозділи залишаються на місці. Добровольчі батальйони виведено з передовою всією лінією бойових дій.
- Прем'єр-міністр Яценюк доручив міністру оборони прорахувати варіанти та вартість переходу на професійну армію й нову систему мобілізації.
Україна та світ
- Інтерпол прийняв рішення відмовити Грузії у запиті на оголошення екс-президента Саакашвілі в міжнародний розшук через ознаки політичного переслідування.
- Свідок обвинувачення в російському суді у справі про звинувачення українського режисера Сенцова заявив, що дав свідчення під примусом, а підсудні непричетні до злочину, в якому їх звинувачують.
- МЗС оголосило протест керівництву Росії через недопуск українського консула на судові процеси українських громадян Сенцова та Савченко, що незаконно утримуються владою РФ.
Тренди
- Суддя Конституційного суду Шишкін, звільнений президентом Порошенком з порушенням Конституції до закінчення терміну його повноважень, заявив, що Основний закон в умовах фактичного воєнного стану не може бути змінено. Шишкін вважає, що функції префектів прописано нечітко, а це дозволяє здійснювати не тільки наглядові, а й керівні дії. Внесення президентською адміністрацією до тексту в ніч перед голосуванням пункту про особливий статус районів Донецької і Луганської областей – фактична капітуляція перед Путіним.
Наразі проти кількох суддів Конституційного суду відкрито кримінальне провадження (участь в узурпації влади колишнього президента Януковича), що не дає підстави вважати їх висновки незалежним.
No comments:
Post a Comment