Весь тиждень йшли запеклі бої за Донецький міжнародний аеропорт, у ході яких були знищені десятки бойовиків і велика кількість танків та іншої бронетехніки, обстріли аеропорту ведуться безперервно з усіх видів артилерії.
Підписаний у Мінську представниками Росії, України, ОБСЄ за участю "керівників" Донецької та Луганської "народних республік" уже другий меморандум про припинення вогню не спричинив зниження інтенсивності бойових дій. Обстріли позицій українських військ та атаки із застосуванням танків не припинилися. Відведення українських військ з населених пунктів установленої меморандумом демілітаризованої зони дає можливість бойовикам і російській армії займати їх без бою.
Між розрізненими терористичними групами і підрозділами російських військ часто виникають бойові зіткнення, у тому числі із застосуванням артилерії, спричинені відсутністю єдиного центру прийняття рішень.
Терористи планомірно руйнують інфраструктуру Донбасу. Влада намагається відновити життєдіяльність міст після обстрілів, однак обстріли житлових кварталів не припиняються, щодня гинуть мирні жител. Втрати серед мирного населення з початку військових дій, за даними ООН, становили більше трьох тисяч убитими.
Про джерела фінансування "націоналізованих" керівництвом ЛНР і ДНР підприємств, вугільних шахт, навчальних закладів не повідомляється.
Міжнародний Червоний Хрест відмовився брати участь у супроводі "гуманітарних конвоїв", під виглядом яких Росія ввозить зброю та боєприпаси до України. Про вміст третього "конвою", що в'їхав і залишив територію країни протягом двох діб, українській стороні й Червоному Хресту невідомо.
Росія, що сконцентрувала великі сили в північному Криму, на адміністративному кордоні Херсонської і Запорізької областей, а також у Придністров'ї, проводить ротацію військ у Донбасі. У Донецьку зафіксовано наявність тактичних ракетних комплексів "Точка-У", РСЗВ "Ураган", командних пунктів іРЛС ППО, систем "Іскандер" і С-300, самохідних мінометів "Тюльпан".
У Криму російські силовики провели обшуки в будинках та установах кримських татар. Лідери Меджлісу, Європейська служба зовнішньоекономічних зв'язків і уповноважена з прав людини Верховної Ради Лутківська звинуватили кримську окупаційну владу в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі та переслідуванні за національною ознакою.
За оцінками, в полоні у ДНР і ЛНР перебувають до 800 українських військових, втрати української армії з початку бойових дій становили більше двох тисяч убитими.
Верховна Рада ратифікувала угоду про асоціацію з ЄС одночасно з Європарламентом. Процес транслювався в прямому ефірі в обох парламентах.
Президент Порошенко в ході поїздки до Канади і США був тепло зустрінутий парламентами цих країн, провів переговори з прем'єр-міністром Канади та президентом США, однак практичні результати візиту іноземна преса оцінює скептично, оскільки про постачання сучасної зброї йому домовитися не вдалося.
Втручання президента Порошенка змусило депутатів Верховної Ради провести закрите засідання, у ході якого були прийняті закони про особливий статус територій Донбасу, що захоплені терористами, та амністію учасників незаконних збройних формувань. Багато громадян оцінили прийняття цих законів як здачу національних інтересів.
Прийнятий Верховною Радою закон про очищення влади (люстрацію) після внесення до нього понад 400 поправок може стати декларацією про наміри.
Центральна виборча комісія зареєструвала партійні списки на позачергових виборах до Верховної Ради та кандидатів у депутати по мажоритарних округах. У списках провладних партій присутні колишні депутати; особи, що підтримують терористів і сепаратистів. Партійні списки зареєстрували також КПУ і клон партії регіонів - "Опозиційний блок". Колишній перший віце-прем'єр-міністр Тігіпко, який також тяжів до регіоналів, пішов на вибори із власною партією. Лідери "Правого сектора" балотуватимуться по мажоритарних округах.
ЦВК відмовила партії "Батьківщина" у реєстрації ініціативної групи з проведення референдуму про вступ до НАТО на підставі порушення регламенту проведення зборів групи.
Уряд підготував два варіанти державного бюджету на наступний рік, проте прем'єр-міністр Яценюк заявив, що жоден з варіантів не буде подано до Верховної Ради без затвердження пакета податкових і бюджетних законів, запропонованих кабінетом міністрів.
НБУ продовжив знижувати офіційний курс гривні щодо світових валют з 12,92 до 13,43 грн/$, з 16,69 до 17,29 грн/€ c 3,42 до 3,50 грн/10 руб. Продаж Нацбанком валюти на аукціонах не задовольнило ажіотажний попит.
Глава Нацбанку Гонтарева повідомила, що з початку року громадяни забрали з банків країни понад 100 млрд грн.
Державні Укрексімбанк, Ощадбанк та Укргазбанк будуть докапіталізовані за рахунок коштів держбюджету.
Затверджений ЦВК кошторис витрат на проведення позачергових виборів у розмірі майже 1 млрд грн, буде профінансований з резервного фонду держбюджету.
Звіт тимчасової слідчої комісії Верховної Ради виявив неефективне використання бюджетних і залучених волонтерських коштів на потреби армії і силових відомств.
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) погіршив свій прогноз падіння економіки України з 7 до 9 %. Держстат України повідомив, що, порівняно з серпнем попереднього року, обсяг промислового виробництва скоротився більш ніж на 20 %; порівняно з липнем падіння становило майже 13 %.
- США і Канада нададуть Україні фінансову допомогу в розмірі $54 млн і 200 млн CAD.
No comments:
Post a Comment