Президент Порошенко звернувся до міжнародного співтовариства про визнання "ДНР" і "ЛНР" міжнародними терористичними організаціями.
США, Канада і ЄС ввели секторальні санкції проти найбільших російських кампаній і банків, осіб з терористичних організацій cхідної України та Криму, а також щодо найближчого оточення президента Росії Путіна.
Помер митрополит Української православної церкви (Московського патріархату) Володимир. Партіарх Московський на поховання не прибув, "щоб уникнути провокацій"
Фракції "УДАР" і ВО "Свобода" вийшли з парламентської коаліції, тим самим, надали президенту Порошенко можливість призначити позачергові вибори Верховної Ради.
Парламент прийняв більшість законопроектів, запропонованих урядом Яценюка,
в тому числі, про підвищення рентної плати за надра, введення додаткового військового податку і зниженні зарплат чиновників, проте не були прийняті закони про спільне управління газотранспортною системою і про відправку держслужбовців в неоплачувані відпустки.
Президент Порошенко підписав указ про проведення часткової мобілізації. Від мобілізації звільнені студенти ВНЗ та аспіранти.
Прем'єр-міністр Яценюк подав у відставку, проте Верховна Рада не затвердила її. Таким чином, уряд продовжить роботу в колишньому складі.
У Києві служби з надзвичайних ситуацій захлеснула хвиля телефонного тероризму, надійшли десятки дзвінків про мінування громадських будівель, торгових центрів, станцій метро. Жоден з випадків не підтвердився.
Генпрокурор України Ярема заявив, що Майдан може бути розігнаний силовим шляхом, якщо не розійдеться сам. Активісти Майдану звільнили в центрі Києва кілька будівель, однак про повне виконання вимог прокуратури мова не йде. На Майдані відбулося декілька інцидентів, які Самооборона Майдану вважає провокаціями чинної влади.
Мін'юст подав позов до окружного суду Києва про ліквідацію Компартії України.
Верховна Рада відмовилася підтримати без розглядання проект змін до Конституції, внесений президентом Порошенко.
Приступили до виконання обов'язків призначені президентом Порошенко міністр оборони Гелетей і начальник Генерального штабу-головнокомандувач Збройних сил України Муженко.
Україна офіційно закрила порти Криму для заходу іноземних суден.
30 червня, після одностороннього припинення вогню, відновлена антитерористична операція в східній Україні.
Українські війська звільнили північ Донецької області - Слов'янськ, Красний Лиман, Артемівськ, Краматорськ, Дружківку, Костянтинівку, Дзержинськ, і на заході Луганській області - Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Рубіжне. Життя в містах поступово налагоджується, сапери розміновують територію, залишену бойовиками.
Основні сили бойовиків і бронетехніки зосереджені в Донецьку, Горлівці та Луганську, де їми створені потужні укріпрайони.
Терористи, яким Росія поставила потужні зенітно-ракетні системи, збили над Донецькою і Луганською областями і в аеропорту Луганська кілька українських військово-транспортних літаків і штурмовиків, серед льотчиків - великі втрати.
Над Торезом на сході Донецької області терористи збили авіалайнер малайських авіаліній із зенітно-ракетного комплексу "Бук", про це свідчать численні фотографії, аудіо-і відеоматеріали.Погібло 298 осіб пасажирів і членів екіпажу.
Знайдені чорні ящики, які свідчать про те, що літак був збитий ракетою.
Бандити не допускають міжнародних експертів на місце катастрофи для проведення розслідування та вивезення тіл і речей загиблих, займаються мародерством і грабежами.
Право на розслідування катастрофи передано Україною Нідерландам, "чорні ящики" розшифровуються у Великобританії.
Верховна Рада прийняла закон, який дозволяє використовувати поліцейські сили Нідерландів та інших держав для забезпечення роботи міжнародних експертів на місці катастрофи.
Знайдені тіла відправлені в Нідерланди, за повідомленнями іноземних спостерігачів на місці катастрофи ще можуть знаходиться тіла загиблих.
Білий Дім поклав відповідальність за теракт на Росію і особисто на президента Путіна.
Українська армія почала наступ на заході Донецької області, звільнила Дебальцеве та прерізала трасу Донецьк-Сніжне в Шахтарську. Також взята під контроль стратегічна висота Савур-Могила. Йдуть важкі кровопролитні бої з терористами за Сніжне, Шахтарськ і південь Донецької та Луганської областей.
Протягом місяця терористи неодноразово переривали роботу каналу Сіверський Донець-Донбас, в результаті багато міст Донецької області були відрізані від основного джерела водопостачання. До кінця місяця ситуація виправляється, робота каналу в південному напрямку може бути відновлена найближчим часом.
Влада РФ заборонила в'їзд до Криму строком на 5 років голові Меджлісу кримськотатарського народу Чубарову.
В результаті терористичних актів частково паралізовано залізничне сполучення на Донецькій залізниці. Бандити підривають автомобільні та залізничні мости, мінують автотраси, знищують інфраструктуру і системи життєзабезпечення областей, Луганськ залишився без електропостачання, не ходять потяги в Донецьк і Луганськ.
Через ділянки державного кордону, які не контролює українська армія, Росія постачає терористам сотні одиниць бронетехніки, артилерійських систем, вантажівок з боєприпасами і найманців. Технікою дуже часто керують кадрові військові з РФ.
Терористи обстрілюють житлові квартали міст з установок залпового вогню "Град", артилерії і мінометів. У Луганську, Донецьку, Мар'їнці, Горлівці, Шахтарську загинули десятки і отримали поранення сотні мирних жителів.
Російські війська щодня обстрілюють з артилерії і установок залпового вогню українські частини, які утримують ділянки державного кордону. Українські військові несуть великі втрати. Факти обстрілів українській території багаторазово підтверджені свідоцтвами і речовими доказами.
РФ концентрує на кордоні з Україною велику кількість військ і бронетехніки, проводить навчання в умовах, наближених до бойових, Пентагон підтверджує факт збільшення угруповання російських військ.
Служба Безпеки України щодня відловлює десятки диверсантів і терористів - учасників бойових дій - громадян України, Росії та інших країн. На виставці в музеї історії вітчизняної війни в Києві СБУ пред'явила докази вторгнення російських військ в Україну.
Президент Порошенко заявив, що військовий стан у Донбасі не оголошено, у зв’язку з тим, що в України немає сил на повноцінну війну.
Воронезький суд в Росії залишив під вартою на час розслідування українську льотчицю Надію Савченко, захоплену терористами в Луганській області та незаконно переправлену на територію РФ.
НАК Нафтогаз оцінив вартість української газотранспортної системи в $ 25-35 млрд., залежно від прибутковості транзитного бізнесу. Верховна Рада не затвердила запропонований урядом законопроект про спільне управління ГТС.
ВАТ "Газпром" і компанія, що належить Дмитру Фірташу "Centragas Holdings" приступили до ліквідації спільного підприємства RosUkrEnergo, замішаного в гучних корупційних скандалах в Україні.
Курс гривні по відношенню до основних валют протягом місяця знизився, в середньому на 3%, пройшовши від максимуму 18 липня - 11,65 грн/$, 15,75 грн/€, до мінімуму в кінці місяця - 12,09 грн/$ і 16,21 грн/€. Падіння курсу валюти експерти пов'язують із заявою про відставку прем'єр-міністра Яценюка і військовими діями на сході України.
Облікова ставка НБУ зросла до рекордного рівня 12,5% річних.
Гірничо-металургійні підприємства Ахметова і Новинського об'єдналися в холдинг Метінвест з блокуючим пакетом акцій у Новинського.
За результатами роботи місії МВФ прийнято рішення про виділення чергового траншу кредиту stand-by і знижений прогноз розвитку економіки України в 2014-му році.
В Україні замість Міністерства доходів і зборів створена Державна фіскальна служба, яка, фактично, виконує ті ж самі функції.
Уряд підготував до приватизації велику кількість підприємств, в яких є державний пакет акцій, серед них Одеський припортовий завод, Сумихімпром, енергетичні і газотранспортні активи, Укрспирт і безліч середніх і дрібних підприємств.
В Україні з 1 липня суттєво підвищені комунальні тарифи на воду і акцизи на алкоголь і сигарети.
- Масова втеча населення з Донбасу призвела до різкого здорожчання оренди житла в Дніпропетровську, Запоріжжі, Бердянську, Харкові та Києві.
No comments:
Post a Comment