Після відновлення антитерористичної операції українські військові почали обстріл з важкого озброєння об'єктів терористів у прикордонній зоні та на території Донецької та Луганської областей.
У бойовиків відбито кілька населених пунктів. Відновлено контроль над пунктом пропуску "Довжанський" на кордоні з РФ.
На західних під'їздах до Донецька, у Мар'їнці і Карлівці йдуть бої сил АТО з терористами.
Траси на Запоріжжя та Дніпропетровськ закриті. Працівники ДАІ розвертають автівки, що йдуть в цих напрямках.
Міжнародний аеропорт Луганська продовжує утримуватися українськими військовими, незважаючи на мінування під'їздів до нього.
Ситуація складна, силовики тримають оборону для того, щоб не дати можливості важким військово-транспортним літакам РФ сісти в аеропорту як було при реалізації кримського сценарію.
Бойовиками ЛНР взяті в полон журналіст і оператор Hromadske TV.
Терористи звинувачують їх у шпигунстві на користь української армії.
При атаці бойовиків обласного управління УВС в Донецьку загинув 1 і поранено 4 міліціонери.
Штурм будівлі проводила терористична група Безлера з Горлівки. За повідомленням донецьких джерел, їм протистояли, крім співробітників МВС, батальйон "Схід" і "Оплот", який "охороняє" резиденцію Ахметова і Донецький міськвиконком.
Президент Путін провів нараду Ради безпеки РФ, одним з питань в якому була ситуація в Донбасі.
Прес-секретар Путіна Пєсков не повідомила, які рішення були прийняті за фактом обговорення проблеми відновлення антитерористичної операції в східній Україні, наказ про яке віддав президент України Порошенко.
Президент РФ Путін на зустрічі з послами і постійними представниками РФ заявив, що Порошенко несе повну відповідальність за події в Україні.
Він також підкреслив, що Росія буде і надалі енергійно відстоювати права російських співвітчизників за кордоном, використовувати для цього весь арсенал наявних засобів - від політичних і економічних до передбачених у міжнародному праві гуманітарних операцій, а також права на самооборону.
Парламенські асамблея Ради Європи, що проходить в Баку, прийняла резолюцію, яка засуджує окупацію Росією території України і виражає стурбованість з приводу дій Росії, спрямованих на дестабілізацію ситуації в східній Україні.
У резолюції міститься заклик до держав-членів ОБСЄ відмовитися від визнання насильницької анексії Криму Російською Федерацією і говориться про тверду підтримку суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України, як це визначено Конституцією країни. Рішення було прийнято 92 голосами, при 30, які голосували проти і 27, які утримались.
За повідомленням агентства Рейтер, на засіданні Ради ЄС на рівні послів не було прийнято рішення про введення нових санкцій проти РФ.
Члени Ради продовжують відстежувати ситуацію і інтенсивно готуються до введення нових санкцій. Цього ж дня президент України Порошенко на зустрічі з міністром закордонних справ Швеції Більдтом заявив, що рішення ЄС щодо виконання плану врегулювання ситуації в Україні не виконано Росією і закликав ЄС діяти більш рішуче.
No comments:
Post a Comment